Filmy o Strzemińskim, Wisłockiej i Beksińskich już wkrótce

Oleśniccy widzowie w marcu będą mogli obejrzeć wielokrotnie nagradzaną "Ostatnią rodzinę", a także cieszącą się rekordową popularnością w kinach "Sztukę kochania". Nie zabraknie także oczekiwanej premiery filmu "Maria Słodowska-Curie". Zapraszamy do kina BiFK!

Bilety: 14 zł ulgowy i 16 zł normalny. Zakup poprzez stronę internetową kina OKO lub u obsługi przed seansem.


"OSTATNIA RODZINA”
01.03.2017, godz. 20.45
Link do sprzedaży: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1276

Film biograficzny

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielą się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…
"SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ” [tylko DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!]
18.03.2017, godz.20.00
Link do sprzedaży: wkrótce

film biograficzny, dramat

Polska

premiera 27.01.2017 rok
(1 godz. 57 min.)

Michalina Wisłocka (Magdalena Boczarska), najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. W czasach socjalizmu udało jej się coś, co było wówczas nie do pomyślenia – mimo silnego oporu władzy wywalczyła powszechny dostęp do seksualnej edukacji; do wiedzy dotyczącej każdego, a objętej dotąd żelaznym tabu. Film o jej dramatycznych próbach skruszenia instytucjonalnych i obyczajowych murów to inspirujący portret zdeterminowanej rewolucjonistki.

/zwiastun dla widzów dorosłych!/Ponadto przypominamy, iż 1 marca o godz. 18.00 wyświetlony zostanie film "Historia Roja".


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP