Pomagamy Michasi i Jasiowi, czyli... wylicytuj sobie burmistrza!

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy do Rynku na wspaniałe wydarzenie charytatywne! Nie zabraknie atrakcji, emocji i niespodzianek – a wszystko na rzecz pomocy chorym dzieciom z Oleśnicy.

Michalinka i Jaś nie miały tyle szczęścia co inni, urodziły się z wadami, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie.


Michalinka urodziła się w ciężkiej zamartwicy, doznała niedotlenienia trzeciego stopnia. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę genetyczną. - Zespół Shaaf - Young. Oddycha przy pomocy respiratora (jest po zabiegu tracheotomii), ale próbuje też samodzielnie Wymaga intensywnej rehabilitacji i opieki wielu specjalistów, m.in. neurologa, neonatologa, dietetyka, endokrynologa.

Jaś ma zespół krótkiego jelita. W grudniu 2016 r. został założony cewnik centralny typu Broviac. Obecnie drogą pozaustrojową jest pokrywane 60% całkowitego zapotrzebowania białkowo-kalorycznego. Po czterech miesiącach pobytu w szpitalu Jaś w styczniu wyszedł do domu. Jest żywiony pozajelitowo w warunkach domowych. Rodzice oczekują na pompę , a razem z nią szansę na odrobinę normalności. Latem Jaś będzie mógł dalej szaleć na dworze, choć czas będzie naglił, by podłączyć żywienie.


Kibicujmy biegaczom lub pobiegnijmy dla nich razem 2 kwietnia. Pomóżmy Jasiowi i Michalince zebrać środki na kosztowną rehabilitację!

Przewidujemy sporo niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich będą licytacje rozmaitych niespodzianek i przedmiotów, w tym dawnej koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografem byłego selekcjonera kadry, Leo Beenhakera. Tę cenną pamiątkę przekazał na szczytny cel właściciel jednego ze sklepów sportowych w Oleśnicy.

Interesująca może okazać się też inna licytacyjna propozycja. Otóż będzie można sobie kupić… burmistrza! A dokładniej wylicytować kolację z burmistrzem Michałem Kołacińskim, ufundowaną przez niego w Oleśnicy w miejscu i o czasie wspólnie ustalonym ze zwycięzcą licytacji.

Zapraszamy nie tylko biegaczy, ale wszystkich ludzi dobrej woli w niedzielę 2 kwietnia do Rynku od godziny 11.00. O 11.30 rozpoczną się licytacje na rzecz chorych dzieci.

Bieg ruszy z Rynku o 12.15. Trasa liczy 4 kilometry i prowadzi do amfiteatru w Parku nad Stawami. Opłata startowa jest dowolna: od 10 zł, poprzez 20zł aż do 50 zł. Można oczywiście wnieść kilka opat startowych – a wszystko zostanie przeznaczone na pomoc Michalince i Jasiowi. Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe, dodatkowo każdy, kto uiści opłatę startową min. za 30 zł dostanie komin biegowy, a za min. 50 zł – specjalną koszulkę. Oczywiście wniesienie opłaty startowej nie powoduje obowiązku wzięcia udziału w biegu. Regulamin wydarzenia w załączniku.

Zapraszamy. Warto pomagać!

Organizatorzy: TPD, KB Szerszeń, SIM

Kategoria: 

Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP