Oleśnicki Festiwal Jazzowy: gwiazda na zakończenie - Aga Zaryan!

Na zakończenie Oleśnickiego Festiwalu Jazzowego wystąpi Aga Zaryan w towarzystwie European Jazz Trio (Michał Tokaj - pianino, Michał Barański - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja).
'
Artystka zadebiutowała w 2002 r. płytą "My Lullaby". Do tej pory nagrała albumy, w których śpiewa zarówno po polsku, jak i w innych językach. Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell.
'
Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród i wyróżnień w świecie muzycznym, w tym prestiżowej nagrody Fryderyka (albumy "Umiera piękno" - 2007, "Księga olśnień" - 2011) oraz wielokrotnie przyznawanego jej tytułu Wokalistki Roku w rankingu magazynu "Jazz Forum".
'
Swoją ostatnią płytę "Remembering Nina & Abbey" poświęciła jazzowym wokalistkom Ninie Simone i Abbey Lincoln. Płyty Zaryan sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy. Artystka podbija serca publiczności na całym świecie.
'
17.02.2018, godz. 20.00, sala widowiskowa BiFK. Bilety: 60 zł.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP