Kaligrafia i Wielkanocne Wianki – nowe propozycje warsztatowe dla dorosłych w ramach cyklu „Abecadło Rozwoju”.

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza w marcu na dwa kolejne warsztaty rozwojowe dla dorosłych w ramach cyklu „Abecadło Rozwoju”.

17 marca (sobota) w godzinach 10.00-14.00 w Bibliotece „Pod Pegazem” odbędą się warsztaty „Kaligrafia – tajniki pisania uncjałą”, które poprowadzą Anna i Grzegorz Barasińscy z firmy Kaligraf.

Warsztaty kaligrafii to świetna okazja do nabycia podstawowych umiejętności w pięknym pisaniu. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają uncjałę - pismo z przełomu III-IV wieku, które rozprzestrzeniło się w całej Europie wraz z chrześcijaństwem. Podczas zajęć uczestnicy przyjrzą się narzędziom do kaligrafii i poznają kilka tajników średniowiecznego skryptorium i będą mieli okazję spróbować pisania szeroką stalówką i gęsim piórem.

Warsztat trwa cztery godziny. Jego koszt to 85 zł. Formularz zapisu jest dostępny na stronie www.bifk.info od 24 lutego.

18 marca (niedziela) w godzinach 14.00-16.00 w sali widowiskowej BiFK (w trakcie II Artystycznego Jarmarku Wielkanocnego) odbędą się warsztaty „Okolicznościowy Wianek Wielkanocny”, które poprowadzi Pracownia Kreatywna Cuda & Miłostki z Oleśnicy.

Okolicznościowy wianek Wielkanocny to piękna dekoracja domu, która dodatkowo podkreśli uroczysty wiosenny charakter świąt Wielkanocnych. W cenie warsztatu uczestnicy otrzymują wszystkie niezbędne materiały do wykonania wianka: słomiany podkład o średnicy 30 cm, zieleń ciętą różnego rodzaju, bukszpan, gałązki wierzby, elementy dekoracyjne (piórka, gadżety wielkanocne itp.). Prowadzące warsztaty zapewniają też niezbędne narzędzia: sekatory, nożyczki, druty, wstążki.

Warsztat trwa dwie godziny. Koszt warsztatu to 50 zł. Formularz zapisu będzie dostępny na stronie www.bifk.info od 24 lutego.

Na profilu „Abecadło Rozwoju”  na Facebooku będą umieszczane wszystkie aktualności i informacje o warsztatach.

Zapraszamy do udziału. Liczba miejsc na obydwa warsztaty ograniczona.

BiFK


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP