Oleśnica na Międzynarodowych Targach Turystyki

W dniach 23-25 lutego w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się jubileuszowe, dziesiąte Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Wydarzenie jest jednym z najbardziej znaczących imprez na mapie targów turystycznych w Polsce.

Kolejny raz swoje stoisko miała Oleśnica. Wspólnie z zamkiem książąt oleśnickich nasze miasto znalazło się na specjalnie przygotowanej obok sceny wyspie wystawienniczej fundacji Niesamowity Dolny Śląsk. Wraz z NDŚ promowały się także Jawor, zamek Czocha i Ziębice.

Przez trzy dni stoisko Oleśnicy odwiedziło ok. tysiąc osób. Całość prezentacji doceniono pod względem merytorycznym oraz wizualnym. Zainteresowanym wręczano materiały informacyjne o mieście (także w językach angielskim i niemieckim), mapy, foldery oraz niektóre wydawnictwa i gadżety. Największe zainteresowanie (nie tylko wśród dzieci) wzbudzały filmy zrealizowane w technologii 360 stopni. Stoisko było także wyposażone w specjalny monitor, na którym wyświetlano entuzjastycznie odbierany klip promocyjny miasta i inne związane z Oleśnicą produkcje przygotwane właśnie na tę okoliczność. Ekspozycje promocyjne, w tym roll-up'y, ustawiono także przy głównym wejściu do Hali oraz w głównym korytarzu.

Ze swoimi stoiskami przyjechali także wystawcy z Czech, Armenii, Węgier oraz wielu gmin w kraju. Specjalnym partnerem tej edycji targów było województwo śląskie. Szeroką ofertę promowały biura podróży, zamki, hotele i parki rozrywki.

Gośćmi targów byli m.in. Aleksander Doba, Jakub Porada, Joanna Lamparska, Jerzy Górski (bohater filmu "Najlepszy" z Jakubem Gierszałem w roli głównej) oraz świeżo po powrocie z bazy pod K2 uczestnik tej wyprawy - Rafał Fronia.

W ramach targów odbył się również Festiwal Kulinarny, gwiazdami którego byli między innymi uczestnicy programu Master Chef.

Zdaniem organizatorów tegoroczna edycja targów cieszyła się jedną z najlepszych frekwencji w historii tego wydarzenia.Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP