Kolejna wyprawa gimnazjalistów-podróżników

W dniach od 23 do 4 marca tego roku grupa 15 uczniów klasy 3A  z Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich (obecnie SP3) wraz z panią Moniką Kwiatek oraz panią Anną Boczkowską gościła w Puerto del Rosario (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania).

Była to już druga wizyta polskich uczniów na Fuerteventurze, która odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus+ „Pod wspólnym Europejskim Niebem”. Celem strategicznym projektu jest wyrównywanie szans młodzieży defaworyzowanej, znajdującej się w niekorzystnej sytuacji spowodowanej niepełnosprawnością. Projekt stworzyły i koordynują nauczycielki: pani Ewa Bobowska oraz pani Monika Kwiatek.

Podczas pobytu na wyspie uczniowie wraz ze swoimi hiszpańskimi partnerami m.in. uczestniczyli w warsztatach oraz integrowali się z młodzieżą niepełnosprawną z Aula Enclave, uczęszczającą do szkoły w IES Puerto del Rosario. Uczestnicy wyjazdu ćwiczyli - umiejętność posługiwania się językiem migowym, odczytywanie języka Braille'a oraz formy pomocy osobom niewidomym, niepełnosprawnym intelektualnie. Nie zabrakło również wspólnych hiszpańskich fiest i wycieczek edukacyjnych m.in. do Ogrodu Botanicznego w La Lajita czy fabryki sera w Betancurii. Młodzież z Polski poznała tradycyjne kanaryjskie gry sportowe, nauczyła się przygotowywać hiszpańskie przysmaki.

Spotkanie z młodymi Kanaryjczykami oraz możliwość współpracy w grupie międzynarodowej były niesamowitym przeżyciem dla uczestników wymiany. Wszystkie koszty związane z realizacją działań programowych oraz organizacją wymiany zostały pokryte dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z programu Ersmus+.

Teraz z niecierpliwością czekamy na rewizytę Hiszpanów w naszym mieście. Więcej informacji na www.facebook.com/europeansky oraz www.gim3.olesnica.pl.

Monika Kwiatek


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP