e-Oświata - kolejny etap

Oleśnica od zawsze z ogromną dbałością traktuje sprawy związane z oświatą. Wyrazem tego jest realizowany projekt e-Oświata II.

W ubiegłym roku ze środków UE zakupiono 620 laptopów, 28 interaktywnych monitorów, 20 wizualizerów, 20 szaf komputerowych, a także wyposażenie laboratorium naukowego dla SP3. Ponadto niemal wszystkie szkoły zostały podłączone światłowodami do szybkiego internetu (w przypadku SP 8 podłączenie planowane jest na wrzesień 2018 r.). Takie rozwiązanie czyni Oleśnicę miastem wyjątkowym w skali kraju.

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych zajęcia, w których biorą udział uczniowie są nie tylko interesujące, ale i bardzo atrakcyjne. W trakcie lekcji zadania, filmy i przykłady wyświetlane są na monitorach interaktywnych w niebanalnej formie, a uczniowie na komputerach rozwiązują testy i biorą udział w quizach i grach edukacyjnych.

Mając na uwadze cyfrową rzeczywistość która nas otacza, niezwykle istotne jest wykorzystanie najnowszych narzędzi także w procesie edukacji. Dzięki takiemu podejściu dzieci nie tylko uczą się w atrakcyjny i nowoczesny sposób, ale i zdobywają cenne doświadczenie w obcowaniu z nowoczesnym sprzętem.

Na zdjęciach zajęcia w SP6 w klasie VI klasie integracyjnej.

 

 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP