WKS Oleśniczanka na zawodach w Żaganiu

17 marca w Żaganiu, na terenie Parku Książęcego odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w kategoriach seniorów, a także U-18 i U-20. Kibice mieli możliwość oglądania widowiskowych biegów na dystansach od 2 do 10 km. Na starcie pojawili się bowiem najlepsi w Polsce specjaliści od średnich i długich dystansów.

W Mistrzostwach Polski startowali zawodnicy WKS Oleśniczanki, a najlepszy wynik jaki udało się osiągnąć, to piąte miejsce na dystansie 3 km Michała Pytla. Pozostali zawodnicy na swoich dystansach zajęli miejsca, które były punktowane.

W klasyfikacji klubowej WKS Oleśniczanka zdobył 10 punktów i zajął 15 miejsce spośród 83 klubów. W rywalizacji klubów z Dolnego Śląska WKS znalazł się na 2 miejscu. W klasyfikacji wojewódzkiej Dolny Śląsk zdobył 34 punkty i zajął 4 miejsce spośród 16 województw.