„Impreza” w BiFK-u (video)

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na premierę spektaklu „Impreza” w wykonaniu uczestników warsztatów aktorskich z Anną Rakowską, który odbędzie się 26 marca o godz. 19.00 w sali widowiskowej BiFK.

Spektakl opiera się na tekście dramatu Sławomira Mrożka pt. „Zabawa”. Tytuł wiąże się z performensem, który rozegra się wokół spektaklu i będzie jego częścią. Zmiana tytułu ma na celu nakreślić bliższy nam współczesnym ludziom kontekst rozgrywanych wydarzeń.

Tytułowa impreza to symbol czegoś, na co czekamy, za czym tęsknimy, czego pragniemy, o czym marzymy. Wszystko, co rozegra się na scenie należy więc czytać dwupłaszczyznowo – linearnie i egzystencjalnie. 

Akcja dramatu jest tylko pretekstem, punktem zapalnym do wyrażenia tego, co głęboko skrywane, nienazwane, niewyrażone – marzeń, lęków, wspomnień, czyli całego bogactwa przeżyć i emocji bohaterów.

Tym samym spektakl realizuje ideę bliską reżyserce – Annie Rakowskiej, w myśl której najważniejszym elementem spektaklu jest człowiek, aktor. Historia jest w drugim planie. Scenografia ograniczona do minimum – kilkanaście krzeseł, dwa stoły. Rekwizytem – białe maski. Teatr jako spotkanie – aktor i widz. Oprócz tego połamiemy kilka ogólnie przyjętych zasad teatralnych;) Bo tworzenie teatru to poszukiwanie i badanie. Badanie granic i możliwości. Konstruowanie wciąż na nowo.

Wstęp wolny. Zapraszamy! 

BiFK


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP