Aktywne Szkoły MultiSport

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy pomyślnie przeszły dwuetapowy proces kwalifikacji i będzie reprezentować nasze miasto w Dolnośląskim Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport.

Aktywne Szkoły MultiSport to Program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. W ramach ASM ponad 10 tysięcy dzieci z klas IV-VII (opcjonalnie również I-III) będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju, którego głównym punktem będzie multimedialny test sprawności fizycznej oparty o standard EuroFit Test. Każda z zakwalifikowanych do programu placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy. O końcowym sukcesie zadecyduje osiągnięty w tym czasie progres.

Program ASM niesie ze sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. Służy ona zachęceniu do udziału wszystkich dzieci, również tych, które na co dzień stronią od aktywności i lekcji WF. Test ma być dla nich przede wszystkim znakomitą zabawą – w warstwie fabularnej, uczniowie zmierzą się z leniwymi mocami Złego Zła i Galaktyki Bezruchu. Co ważne, rywalizacja odbywa się tylko na poziomie szkół, więc uczniowie nie konkurują między sobą. Jedynym indywidualnym wyzwaniem jest poprawienie swojego wyniku w drugiej próbie.

Zachęcamy do śledzenia losów naszej szkoły w Turnieju ASM i wspierania nas 

w realizacji aktywnych postanowień… Bo aktywne dzieci radzą sobie lepiej! 

https://aktywneszkoly.pl

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

SP7


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP