Goście z Warendorfu w ratuszu

Wymiana młodzieży pomiędzy miastami partnerskimi Oleśnicy to stały element współpracy zagranicznej oraz już swego rodzaju tradycja. W miniony wtorek z wizytą w ratuszu pojawili się goście z naszego miasta partnerskiego w Niemczech – Warendorfu oraz ich polscy gospodarze z I Liceum Ogólnokształcącego.

Spotkanie z burmistrzem Oleśnicy okazało się świetną okazją do wymiany poglądów oraz przekazania wiedzy na temat na naszego miasta. Luźna i wolna od politycznej poprawności atmosfera spotkania zachęcała młodych gości z Warendorfu do zadawania najróżniejszych pytań. Interesowało ich nie tylko jak wygląda „od środka” praca burmistrza w Oleśnicy, ale także co jest w niej najtrudniejsze, a co przynosi najwięcej satysfakcji. Rozległość zainteresowań oraz ogromna ciekawość świata niemieckiej młodzieży powodowały, że padały bardzo dojrzałe pytania dotyczące aktualnej sytuacji politycznej na świecie – Donald Trump, kwestia imigrantów, związki partnerskie, Unia Europejska, a nawet kwestia likwidacji gimnazjów w Polsce, to tylko niektóre z tematów, których dotyczyła dyskusja.

Na koniec nie mogło zabraknąć wręczenia drobnych pamiątek z Oleśnicy i wspólnego zdjęcia. 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP