„Lato w mieście” – Lipiec z Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza w lipcu wszystkich mieszkańców do kulturalnego spędzenia wolnego czasu w ramach akcji „Lato w mieście”.

W ramach popołudniowych niedzielnych spacerów zapraszamy do Amfiteatru na cykl koncertów „Muzyka nad Stawami”, w ramach którego wystąpią: uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Oleśnicy, chór Oleśnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie Pracowni Muzycznej Oli Turoń i zespół wokalny MOPS „Oleśniczanie Młodzi Duchem”.

Najmłodszych mieszkańców zapraszamy do udziału w „Wakacjach z BiFK”. W ramach lipcowych warsztatów Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaprosi młodych oleśniczan do tropienia śladów PRL-u w naszym mieście, Biblioteka „Pod Pegazem” zorganizuje zajęcia w tematyce krasnalowej, a Biblioteka „Pod Sową” zaprosi na wspólną wakacyjną podróż po świecie.

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na kolejną - XIV już - edycję Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oleśnicy. Jak co roku w każdą lipcową niedzielę w murach Bazyliki zabrzmią organy, z których dźwięki wydobędą znamienici muzycy zarówno z Polski, jak i  zagranicy.

Szczegóły lipcowych wydarzeń na plakacie i na stronie www.bifk.info.

BiFKAktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP