Największa "amerykańska" impreza motoryzacyjna w Polsce trwa w Oleśnicy (video)

29 czerwca na polotniskowym terenie startuje "American Cars Mania"! To największe wydarzenie tego typu w Polsce i jedno z większych w Europie. Łączy klimat międzynarodowych zlotów motoryzacyjnych, targów branżowych oraz imprezy rekreacyjnej. Wydarzenie jest piknikiem, który gromadzi właścicieli pojazdów amerykańskich, wielu wystawców oraz tysiące widzów.

American Cars Mania to wyraz fascynacji pojazdami amerykańskimi – ich pięknem, mocą i ponadczasowością. W czasie wydarzenia oglądać można zarówno klasyczne, pięknie odrestaurowane jak i nowoczesne maszyny, motocykle, trucki oraz pojazdy militarne.

Punktem centralnym imprezy jest wystawa pojazdów zza oceanu, jednak towarzyszy jej dużo innych atrakcji przygotowanych dla publiczności – zarówno w dzień, jak i wieczorem każdy znajdzie coś dla siebie. ACM to piknik rodzinny gdzie maluchy mogą brać udział w zabawach edukacyjnych, a Mamy zmienić swoją stylizację na Pinup Girl zgodnie z amerykańskimi trendami modowymi pierwszej połowy ubiegłego wieku.

fot. Ryszard KałużnyWydarzenie ma przy tym charakter charytatywny: korzystając z usług profesjonalnych barberów klienci  pomagają zbierać środki na rzecz chorych dzieci.American Cars Mania na stałe już zagościła w kalendarzu wystaw samochodowych. ACM to również projekty społecznie użyteczne współtworzone z Fundacją ACM i zaprzyjaźnionymi organizacjami NGO.

Trzydniowe wydarzenie jest biletowane: całodzienny bilet kosztuje 20 zł, dzieci do 10 roku życia oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami: bezpłatnie.

Poniożej mapa dojazdu i plan sytuacyjny:Źródło: ACM


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP