• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Delegacja z Warendorfu odwiedziła Oleśnicę

Delegacja z Warendorfu odwiedziła Oleśnicę

20 Czerwca 2022

Przy okazji wizyty na Dolnym Śląsku burmistrz Warendorfu (naszego miasta partnerskiego) - Peter Horstmann wraz z delegacją skorzystał z zaproszenia burmistrza Oleśnicy Jan Bronś, aby zwiedzić nasze piękne miasto! Nasi goście specjalni zwiedzili Stare Miasto, mieli okazję przyjrzeć się oleśnickim inwestycjom i poznać oleśnicką przestrzeń rekreacyjną.

kilka osób zwiedza kościół

Wycieczce towarzyszył dyrektor MOPSu Janusz Marszałek, który wcielił się oczywiście w rolę tłumacza, zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor, a także Przewodniczący Rady Miasta Oleśnica Aleksander Chrzanowski.

delegacja

To była świetna okazja do spotkania na żywo po ciężkich czasach pandemii, jak również podziękowania przedstawicielom Warendorfu za wielką pomoc, jaką okazali uchodźcom przebywającym w naszym mieście wysyłając dwa tiry darów. Miniony weekend w Oleśnicy obfitował w ciekawe wydarzenia takie jak Pogrom Wichra - bieg błotny, gdzie nasi goście uczestniczyli w otwarciu imprezy oraz wręczeniu nagród, a także Oleśnicki Jarmark Wspaniałości gdzie mieli okazję poznać produkty lokalne.

delegacja

delegacja

do góry