• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Funkcjonowanie jednostek systemu oświaty

Funkcjonowanie jednostek systemu oświaty

11 Marca 2020

Od 12 do 25 marca funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone!

Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Władze Oleśnicy stosując się do tej decyzji informują, że w dniach 12 i 13 marca w oleśnickich szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach (publicznych, jak i niepublicznych) – nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Pomimo tego, że zapewnione są zajęcia opiekuńcze, to apelujemy do rodziców, aby w miarę możliwości pozostawili dzieci w domach.

Natomiast w dniach 16-25 marca wymienione placówki będą zamknięte – wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do szkół, przedszkoli i żłobków. Zajęcia dydaktyczne nie będą odbywać się, są zawieszone!

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w komunikacie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach.

WAŻNE! Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przypomina, że nie jest to czas ferii, ani czas wolny, ale jest to czas kwarantanny społeczeństwa.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodow…

do góry