• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/I ŁUCZNICZY TURNIEJ MAM

I ŁUCZNICZY TURNIEJ MAM

24 Maja 2023

Dzień Mamy zbiża się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy na I ŁUCZNICZY TURNIEJ MAM, który odbędzie się w piątek 26.05.2023r na terenie Podzamcza w Oleśnicy. 

Pokaz ma na celu przybliżyć wciąż żywe tradycje łucznicze, strzelania do tarcz oraz figur 3D oraz 2,5 D. Kązdy uczestnik będzie miał okazję spróbować swoich sił na dystansie od 10 -20 m do tarcz oraz 3 figur (3D lub 2,5 D).

Nie musicie mieć doświadczenia, nic nie jest potrzebne! Zapisujecie się i przybywacie ze swoim dzieckiem albo swoją mamą. Będzie poczęstunek i dyplomy za udział dla wszystkich uczestników! Ale nie zabraknie pucharów dla 3 najlepszych teamów! Zapisy poprzez FB Oleśnica lub pod nr tel 717982189.

Jeśli nie trzymałaś jeszcze łuku nigdy w ręku, to jest ten czas! Podejmij wyzwanie, a Twoje dziecko/dzieci na pewno zapamięta ten dzień na długo! Bo co robiliście z mamą w DZIEŃ MAMY? Strzelaliśmy z łuku! TOTALNY CZAD. Zapisy do piątku rano! Turniej w piątek od 15:00 do 20:00. Chodźcie! Przez tę przygodę poprowadzi Was wspaniała ŁUCZNICZKA Aleksandra Łakoma!

łuczniczka

Strzelanie z łuku to sport towarzyski. Technicznie strzał z łuku wydaje się prosty. Stajemy w lekkim rozkroku i stabilizujemy pozycję. Na wyciągniętej ręce unosimy łuk, drugą ręką naciągamy cięciwę ze strzałą aż do kącika ust. Tu o sile decydują mięśnie międzyłopatkowe. Chwila skupienia i strzał. Strzelanie z łuku jest dobre na stres, wycisza oraz poprawia sprawność manualną, koordynację ruchów, skupienie i koncentrację.

Łucznictwo daje możliwości obcowania z dyscyplina olimpijską, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku również rodzinnie.
Łucznictwo to specyficzny sport polegający na chwilowej koncentracji na linii strzelań podczas oddawania serii strzał, a następie podczas chodzenia do mat po strzały tworzy się możliwość rozmów pomiędzy uczestnikami pokazu. W sposób naturalny tworzy się możliwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich, pogłębianie relacji i więzi, co umożliwia podnoszenia kompetencji społecznych oraz tworzenie wieloletnich znajomości i przyjaźni

do góry