• język migowy
 • BIP
Strona główna/Aktualności/Jarmark Wspaniałości i wiele innych atrakcji już w (..)

Jarmark Wspaniałości i wiele innych atrakcji już w weekend!

10 Czerwca 2021

Zbliżający się weekend niesie ze sobą wiele niespodzianek. Warto zaplanować spędzenie tego czasu właśnie w Oleśnicy. Atrakcji nie zabraknie. Oleśnicki Jarmark Wspaniałości, gry terenowe, warsztaty, koncerty, pokazy, punkt konsultacyjny miejskiego programu Oleśnica Zasilana Naturą i rządowego Czyste Powietrze, bańki mydlane i dmuchańce dla dzieci, aukcja charytatywna, spacer po Oleśnicy z przewodnikiem i poznanie ciekawej historii i zabytków, giełda książki Oleśnickiej Biblioteki Publicznej i inne.

Oleśnicki Jarmark Wspaniałości

 • Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od godz. 9:00 do 17:00 w Rynku odbędzie się Oleśnicki Jarmark Wspaniałości. Ponad 60. lokalnych wyrobników, a także wystawców z różnych stron Polski pokaże swoje niesamowite rzeczy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie smacznie, pachnąco, bajkowo i po prostu pięknie. Nie oprzecie się tym urokom. Takiego skupiska pyszności i cudowności nie znajdziecie nigdzie! Jarmark we wspaniałej scenerii oleśnickiego rynku nabiera jeszcze większego uroku!
 • Dobroszycki Klub strzelecki WILK zorganizuje strzelnicę ASG o długości ok 6m oraz na sąsiednim stanowisku 3x2m, a także wystawę broni palnej, historycznej i sportowej
 • Ratownictwo medyczne OSP Sokołowice - przeprowadzi szkolenie jak postępować w nieurazowych stanach zagrożenia życia. Będzie to na pewno przydatne szkolenie zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się okres wakacyjny

Miejski punkt konsultacyjny Eko

Quest - bezpłatna edukacyjna gra terenowa

Quest - "Śladami Podiebradów - Książąt Oleśnickich" - inauguracja bezpłatnej, edukacyjnej gry terenowej, która powstała we współpracy Miasta i Questy - Wyprawy Odkrywców. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Tomasz Olejnik. Gra łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Trasa prowadzi uliczkami Oleśnicy, prezentując zabytki i dokonania rodziny książęcej Podiebradów, do której należało miasto w okresie od XV do XVII wieku. Podczas Jarmarku rozdamy ulotki i paszporty, dzięki którym każdy będzie mógł ruszyć w tę niezapomnianą przygodę! Wystarczy ściągnąć aplikację. Więcej o Questach przeczytacie na stronie Wyprawy Odkrywców.

Atrakcje Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki

 • Strefa warsztatowo-koncertowa - w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-14.00 odbędą się warsztaty plastyczne ,,Skurcz to“, które poprowadzi młoda oleśnicka artystka Zuzanna Jaroszewicz. Warsztaty plastyczne polegać będą na wykonaniu małych form plastycznych (breloków, kolczyków, zawieszek) z wykorzystaniem folii termokurczliwej i piecyka. W ramach Oleśnickiego Jarmarku Wspaniałości odbędzie się także koncert uczniów Pracowni Muzycznej Oli Turoń. W niedzielę o godzinie 12.00 rozpocznie się występ młodszej grupy, a ok. 14.00 - starszej i dorosłych.
 • Spacer z przewodnikiem - 12.06.2021r odbędzie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wycieczka poprowadzi szlakiem najważniejszych zabytków Starego Miasta (w tym m.in. Rynek i Ratusz, Brama Wrocławska, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół św. Trójcy, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Bazylika Mniejsza pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty.) Spacery poprowadzi Mira Sudecka. Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka i Sztuki w Oleśnicy.
 • Kino - w sobotę i niedzielę odbędą się projekcje filmowe w Kinie MOKiS. W repertuarze znajdziecie komedię “Cruella” - opowiadającą początki demonicznej miłośniczki mody Cruelli De Mon i wielokrotnie nagradzany dramat “Nomadland”, opowiadający o współczesnych nomadach. Bilety w cenie 18 zł na seanse są już w sprzedaży poprzez Serwis Bilety24.pl.
 • Oleśnicki Dom Spotkań z Historią - w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-16.00 możecie zwiedzać Oleśnicki Dom Spotkań z Historią (ul. Bociania 11, przy Bazylice), w którym korzystając z audio-przewodnika można się zapoznać z historią naszego pięknego miasta, a także kupić pamiątki i publikację związaną z Oleśnicą. Audio-przewodniki są dostępne w cenie biletu: 3 zł - ulgowy, 6 zł - normalny. W celach dbałości o bezpieczeństwo sanitarne, prosimy o zabranie własnych słuchawek przewodowych. Na miejscu można też obejrzeć wystawę czasową w Sali kolekcjonera - “Samochodziki strażackie z kolekcji Jerzego Ryglickiego”. Prezentowane na wystawie repliki samochodów strażackich pochodzą z kolekcji, która budowana jest od około 20 lat. Oprócz miniatur związanych ze strażą pożarną, Jerzy Ryglicki zbiera również znaczki pocztowe o tematyce pożarniczej, mapy i książki z okresu II wojny światowej.
 • Miejska Gra Terenowa - w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią możecie również zakupić za 8 zł Miejską Grę Terenową. Otrzymacie mapę i przejdziecie całą trasę rozwiązując wierszowane zagadki dotyczące najważniejszych zabytków w naszym mieście. Na grupy, które przejdą trasę i uzupełnią odpowiedzi czekają drobne upominki. Cała trasa to około 2 godziny spaceru.
 • Koncert Oleśnickiego Chóru Kamernalnego Appassionaty - w niedzielę odbędzie się koncert “Ave Maria” w wykonaniu Oleśnickiego Chóru Kameralnego APPASSIONATA w kościele NMP Fatimskiej po mszy o godzinie 11.30. Chór pod dyrekcją Edyty Szostak-Kirzyc i przy akompaniamencie Alicji Kaszkowiak wystąpi w trakcie mszy, a koncert odbędzie się zaraz po nabożeństwie. W repertuarze koncertu są utwory współczesne inspirowane chorałem gregoriańskim. Więcej informacje o wydarzeniach można znaleźć na naszej stronie www.mokis.info i w mediach społecznościowych. 

Giełda książek z Oleśnicką Biblioteką Publiczną

Sobota i niedziela to również świetna okazja na upolowanie ciekawych książek podczas plenerowej Giełdy Książki! Od 9:00 do 17:00. Podczas tych kiermaszów macie także możliwość spotkać się z pracownikami Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja. Aby wspomóc Was w wygodnym powrocie do domu ze zdobytymi zbiorami, w ten weekend będą w sprzedaży także biblioteczne, bawełniane torby w dwóch unikatowych wzorach! Koszt jednej torby to 13 złotych. Liczba toreb ograniczona! Płatności za zakupione książki i torby możecie dokonywać tylko gotówką. 

Animacje dla dzieci

 • pokazy baniek mydlanych
 • dmuchane zjeżdżalnie, które będą do dyspozycji bezpłatnie w sobotę i niedzielę od 12:00 do 17:00

Aukcje charytatywne

Podczas Jarmarku Fundacja Żyj dla innych na swoim stoisku będzie zachęcać do wsparcia swojej podopiecznej Amelki Procajło, potrzebującą mieszkankę Dobroszyc. Amelia cierpi na porażenie czterokończynowe i epilepsję. Kosztowna rehabilitacja i specjalistyczny wózek inwalidzki może choć trochę poprawić jej życie. Odbędzie się licytyacja.

rynek oleśnicki widziany z drona i rozłożone stoiska na jarmark

do góry