• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Komunikat władz miasta Olesnicy

Komunikat władz miasta Olesnicy

13 Marca 2020

Szanowni Oleśniczanie!

Minister Zdrowia ogłosił wczoraj, iż zamierza podjąć rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Po raz kolejny w Urzędzie Miasta zebrał się sztab kryzysowy, ustalono kolejne działania na najbliższe dni, aby jak najlepiej zabezpieczyć zdrowie Mieszkańców Oleśnicy.

Naszym wspólnym zadaniem jest ograniczanie kontaktu między ludźmi, to wielkie wyzwanie, ale tylko tak możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Leży to w interesie nas wszystkich, a przede wszystkim tych najsłabszych – starszych i schorowanych.

Obecnie w Polsce liczba zarażonych koronawirusem rośnie, dlatego należy zastosować procedurę, która w epidemiologii nazywa się „dystansowaniem społecznym”. Mniej bezpośrednich kontaktów, to mniej zarażeń.
Apelujemy do Państwa, żeby w miarę możliwości zostawać w domach, nie spotykać się w większym gronie, wychodzić załatwiać tylko niezbędne zakupy.

Dziś, w dobie powszechnego dostępu do telefonów i Internetu, mamy możliwość bezpośredniego porozumiewania się ze sobą na odległość, korzystajmy z tych narzędzi.
Przerwy w szkole, choć trudne i dla dzieci, i dla ich opiekunów, służą izolacji uczniów w celu eliminacji możliwości zarażenia i dalszego zakażania. To nie ferie i nie powód do spotkań w grupach. Nasze dzieci muszą to wiedzieć.

Wiemy, że sytuacja budzi Państwa niepokój, ale musimy zachować opanowanie i zdrowy rozsądek. Musimy stosować się do nakazów służb sanitarnych, żeby nie dopuścić do gwałtownego przyrostu osób zarażonych.

Stosując się do zaleceń, dajemy czas naszym pielęgniarkom i lekarzom na to, żeby mogli pomóc wszystkim chorym i przygotować się na dalsze ich przyjęcia, ale i wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Prosimy o pozostanie w domach. Trzymajmy się razem i wpierajmy przez telefon, rozmowy, maile, wiadomości, to na pewno pomoże przetrwać nam ten ciężki czas. Wszelkie trudne decyzje i ograniczenia wynikające z epidemii są po to, by jak najszybciej sytuacja została opanowana. Dbajmy o naszych Seniorów, interesujmy się ich potrzebami.

Tylko działając wspólnie i odpowiedzialnie, przetrwamy trudny okres. Bądźmy solidarni, rozsądni i troskliwi. Odłóżmy rzeczy niekonieczne na bok, najważniejsze jest teraz zdrowie.

Burmistrz Miasta Oleśnicy Jan Bronś
Zastępca burmistrza Miasta Oleśnicy Edyta Małys Niczypor

Apel

do góry