• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Kosmiczne ferie z BIBLIOTEKĄ! Dołącz do zabawy

Kosmiczne ferie z BIBLIOTEKĄ! Dołącz do zabawy

6 Stycznia 2021

Pracownicy Oleśnickiej Biblioteki Publicznej bardzo by już chcieli spotkać się na żywo: 

Nie możemy doczekać się pierwszych wydarzeń, spotkań autorskich i warsztatów plastycznych na żywo ale przez trwającą nadal epidemię jest to jeszcze niemożliwe. Mamy jednak dla naszych Czytelników szereg innych propozycji.

Z nowym rokiem i w ramach ferii zimowych zapraszają jednak na kolejne warsztaty online przygotowane przez Bibliotekę „Pod Pegazem” oraz przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Tym razem najmłodszych czekają prawdziwie fantastyczne ferii w towarzystwie m.in. kosmitów i robotów! Ruszycie w kosmiczną i artystyczną podróż razem ze Stanisławem Lemem jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy Science Fiction. Postać autora nie jest przypadkowa ponieważ rok 2021 został ogłoszony rokiem Lema.

Z krótkimi filmikami nie tylko dowiecie się jak wykonać własnych bohaterów kosmicznych opowieści, ale także za jakie fantastyczne tytuły chwycić podczas ferii zimowych.

W pierwszym odcinku przygotowanym przez Bibliotekę „Pod Pegazem” „MASKA UFOLUDKA” i garść informacji o patronie roku 2021!

https://youtu.be/uyXDGqmBo3E

CIEKAWOSTKI:

Sto lat temu urodził się prekursor polskiej fantastyki Stanisław Lem. Jak rozpocząć przygodę z twórczością tego genialnego jasnowidza? Lema można zacząć czytać już jako dziecko od „Bajek robotów” czy „Opowieści o pilocie Pirxie” dla trochę starszych czytelników.

Czy wiesz, że: Stanisław Lem był łasuchem. Uwielbiał słodycze, którymi zajadał się nawet, kiedy zdiagnozowano u niego cukrzycę. Jego ulubionymi smakołykami były marcepan oraz chałwa.
Był w gimnazjum uczniem tak dobrym, że okrzyknięto go najwybitniejszym dzieckiem w Polsce południowej.
Przewidział powstanie ebooków na dekady przed powstaniem pierwszych urządzeń tego typu.
W swojej książce „Powrót z gwiazd” opisał urządzenia przypominające dzisiejsze iPady. Warto wspomnieć, że dzieło zostało wydane w 1961 roku, na długo przed erą Internetu.

do góry