• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

2 Kwietnia 2021

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" przekazać coś ważnego w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

 

dzień książki

Polska dołączyła do IBBY w 1973 roku. Każdego roku inne państwo pełni honory gospodarza święta. Obok takich krajów jak Japonia, Egipt, Belgia, Indie, Nowa Zelandia czy Stany Zjednoczone, także Polska była w 1979 roku gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Z okazji święta - biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują wiele imprez promujących literaturę dla dzieci - warsztaty, dyskusje, wystawy, itp. Czytanie dziecku to bezcenny dar. To nie tylko wspólnie spędzony czas, ale także moc zalet jakie płyną z czytania - rozwijanie wyobraźni, nauka logicznego myślenia, ćwiczenie pamięci i dostarczanie wiedzy.

Od 2001 roku w naszym kraju trwa akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom", w której aktywnie biorą udział przedszkola, szkoły, biblioteki i szereg innych instytucji. Idea tej akcji doskonale koresponduje z działalnością IBBY.

Oleśnicka biblioteka, uczestniczy również w projekcie „Mała książka - wielki człowiek" dedykowanym dzieciom w wieku 3-6 lat, a polegającym na zachęcaniu do korzystanie ze zbiorów biblioteki i wkraczaniu w świat książek najmłodszych odbiorców literatury.

Jeśli dzieciństwo kojarzy się nam z kolorowymi książeczkami czytanymi przez rodziców, czy dziadków to znaczy, że wyposażono nas w kompetencje poznawcze, które owocują w naszym dorosłym życiu.

Czytajmy dzieciom! Tylko tak możemy w nich obudzić zapał do książek i sprawić, by stały się czytelnikami na całe życie.

#czytamy
do góry