• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Ogłoszenie Burmistrza

Ogłoszenie Burmistrza

14 Marca 2020

Szanowni Oleśniczanie!

W związku z decyzją premiera o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego:

  • ograniczona zostaje działalność galerii handlowych, otwarte będą tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki i lokale z artykułami pierwszej potrzeby,
  • zawieszono działalność restauracji, pubów, barów, usługi gastronomiczne są możliwe jedynie w na wynos bądź na dowóz,
  • obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Zakaz dotyczy zarówno spotkań w budynkach, jak i na świeżym powietrzu.

Około 80 procent chorych na COVID-19 wraca do zdrowia bez konieczności specjalistycznego leczenia. Do wczoraj wyzdrowiała już ponad połowa zainfekowanych osób na całym świecie. Według aktualnych danych za wyleczone uznano ponad 69.600 osób.

Naukowcy wciąż intensywnie badają wirusa, z każdym dniem rośnie szansa na znalezienie skutecznej terapii i szczepionki. Nie dopuśćmy do gwałtownego przyrostu chorych, jeśli zarażenia rozłożą się czasie, służby medyczne będą mogły lepiej i efektywniej zająć się chorymi. Zostańmy w domu. Wspierajmy się odpowiedzialnie poprzez rozmowy telefoniczne i kontakty internetowe. Zadbajmy o Seniorów, zapytajmy, czy czegoś potrzebują. Nawet jeśli mają zapasy i wykupione leki, to może będzie im potrzebna spokojna rozmowa.

Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych.

do góry