• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Oleśnica w programie Zakochaj się w Polsce TVP

Oleśnica w programie Zakochaj się w Polsce TVP

25 Listopada 2020

Już w niedzielę cała Polska będzie mogła podziwiać nasze piękne miasto w telewizyjnym programie Zakochaj się w Polsce TVP w pragramie pierwszym. Premiera odcinka będzie emitowana w niedzielę 29 listopada o 8.30 rano.

Już teraz nikt w Polsce nie będzie miał wątpliwości, że nasze miasto jest bajeczne i warto tu przyjechać!

A jak opisana jest Oleśnica? 

To tu z całego świata zjeżdżają mistrzowie sztuk cyrkowych. Przez trzy dni niebo poprzecinane jest taśmami tzw. highlinerów, a dźwięki oklasków i śmiechy mieszkańców odbijają się echem od murów jednego z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska.

Według dokumentów lokacyjnych Oleśnica ma ponad 760 lat. Z założenia miała być miastem obronnym. Została otoczona murami, w których umieszczono kilka bram wjazdowych. Do dziś przetrwała jedynie Brama Wrocławska, dawniej zwana Trzebnicką, w której wnętrzach znajduje się teraz galeria sztuki.

Oleśnica to miasto wielu wież, kilka z nich należy do zwartego kompleksu architektonicznego, na który składają się zamek i bazylika.
Na udostępnionej do zwiedzania wieży zamkowej znajdują się kamienne figury lwów. Zwierzęta trzymają w łapach tarcze, na których wygrawerowane zostały ważne daty, na przykład rok 1891 to ten, w którym odnowiono wieżę.

Nie przegapcie programu :)

do góry