• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Oleśnicki Punkt Szczepień Powszechnych przeszedł (..)

Oleśnicki Punkt Szczepień Powszechnych przeszedł wizytację NFZ

26 Kwietnia 2021

Przedstawiciele Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wizytowali dzisiaj Punkt Szczepień Powszechnych utworzony przez Miasto, OKR ATOL i Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy. Wizytacja przebiegła pomyślnie. Teraz czekamy tylko na dostawę szczepionek.

kilka osób przechodzących przez sale gimnastyczną

Punkt został już urządzony i jest gotowy na realizację szczepień. Przygotowano odpowiednią infrastrukturę i wyposażenie, tak aby szczepienia przebiegały sprawnie i bezpiecznie. Wyodrębniono strefę do oczekiwania na szczepienie i obserwacji po, utworzono stanowiska badań kwalifikacyjnych oraz wykonania szczepień, wytyczono drogi komunikacji, ustalono medyczne zespoły szczepiące oraz zorganizowano osoby odpowiedzialne za sterowanie ruchem pacjentów i pilnowanie przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa. Miejsce na punkt zostało wybrane tak, aby zapewnić dobry dostęp i wygodę osób z niego korzystających (hala sportowa OKR ATOL ul. Kochanowskiego 2). Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta i posiada duży parking zewnętrzny.

plakat

Jeżeli nic nie zmieni się i otrzymamy szczepionki w zadeklarowanym przez NFZ terminie, to otarcie punktu i szczepienie pierwszych zapisanych pacjentów nastąpi 18 maja.

Terminy szczepień w punkcie zostały już otwarte. Można się rejestrować.

Sposoby rejestracji:

  • infolinia 989 (bezpłatna, całodobowa)
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333
  • e-Rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl
  • osobiście lub telefonicznie w punkcie szczepień w Przychodni Rejonowej Nr 2 przy ul. Hallera 25 w Oleśnicy, tel. (71) 715 69 26, (71) 715 69 25

niebieski namiot w sali gimnastycznej

do góry