• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Oleśniczanin - Wiktor Mika medalistą Ogólnopolskiej (..)

Oleśniczanin - Wiktor Mika medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

26 Października 2020

W Zamościu odbyła się Ogólnopolska Olipmiada Młodzieży. Wzięło w niej udział blisko 240 zawodników i zawodniczek. Oleśniczanin, Wiktor Mika - zawodnik Judo Tigers wywalczył w swojej kategorii brązowy medal.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Kadetów czyli najważniejszy turniej w roku. Żeby wystartować w MP najpierw trzeba przejść regionalne kwalifikacje.

Michał Zamęcki, trener Judo Tigers powiedział:

Z KS Judo Tigers aż 6 zawodników uzyskało prawo startu w OOM (byliśmy 4 najbardziej liczną ekipą na zawodach). Wiktor Mika startujący w wadze do 90 kg w turnieju głównym wygrał aż 3 pojedynki. Uległ jedynie w półfinale późniejszemu triumfatorowi zawodów. Świetny występ w MP to potwierdzenie dużych umiejętności Wiktora, który już wielokrotnie zajmował punktowane miejsca na Pucharach Polski ale jeszcze nigdy nie udało mu się zdobyć medalu z krajowego czempionatu (choć w zeszłym roku był w składzie drużyny naszego klubu która wywalczyła V-Ce mistrzostwo kraju w zawodach drużynowych).

Gratulacje należą się również pozostałym zawodniczkom (Tamara Torchinava, Wiktoria Polasiak) i zawodnikom (Mikołaj Szopa, Michał Dżusajew, Stanisław Bogusz) za dobrą postawę, bo już samo uzyskanie kwalifikacji jest sukcesem.