• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Osadzeni z oleśnickiego ZK wykonali budki lęgowe i domki (..)

Osadzeni z oleśnickiego ZK wykonali budki lęgowe i domki dla owadów

16 Kwietnia 2021

Osadzeni Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu Oddział Zewnętrzny w Oleśnicy, w ramach terapii zajęciowej wykonali budki lęgowe oraz tzw. domki dla owadów. Zajęcia te mają na celu wypracowanie sobie funkcji zastępczych, ułatwiających codzienne funkcjonowanie człowieka.

Realizując terapię zajęciową, osadzeni mają szansę odbudować potencjał utraconych z jakiegoś powodu funkcji życiowych i społecznych. 
Integracja ze środowiskiem lokalnym stanowi bardzo ważny element procesu resocjalizacji i jest kolejnym krokiem w przygotowaniu do życia poza murami zakładu karnego.

budki lęgowe i domki drewniane dla owadów leżące na ławce

W uzgodnieniu z władzami miasta, skazani posiadający podgrupę półotwartą, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych organizowanych poza Zakładem Karnym zamontowali 4 budki lęgowe oraz domek dla owadów w parku miejskim. 

To nie pierwsza taka inicjatywa. Pisaliśmy również w lutym.,kiedy osadzeni wzięli udział w zajęciach terenowych, które miały ich uwrażliwić na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Odśnieżyli przejścia dla pieszych i zatoki dla niepełnosprawnych, a także dojście do defibrylatora.

do góry