• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Otwarcie ważnej inwestycji w Oleśnicy! To dwa nowe (..)

Otwarcie ważnej inwestycji w Oleśnicy! To dwa nowe budynki socjalne

23 Września 2022

Przy ul. Mikołaja Kopernika 13 w Oleśnicy powstały dwa budynki mieszkalne: ul. Mikołaja Kopernika 13E i ul. Mikołaja Kopernika 13 F, z mieszkaniami socjalnymi. W ramach inwestycji zostało również zagospodarowane najbliższe otoczenie. Wykonano chodniki, tereny zielone (trawniki wraz nasadzeniami drzew i krzewów) oraz drogę wewnętrzną.

budynek

Dzisiaj uroczyscie przecięto wstęgę!

W każdym budynku znajduje się 14 lokali, w 2 budynkach zamieszkać może łącznie 28 rodzin.
na parterze:

  • 9 lokali jedno i dwupokojowych, o metrażu od 25 m2 do 29 m2, składających się z pokoju oraz pokoju z aneksem kuchennym,

na I piętrze:

  • 1 lokal trzypokojowy, o metrażu ponad 36 m2, składający się z 2 pokoi i pokoju z aneksem kuchennym,
  • 4 lokale czteropokojowe, o metrażu od 50 m2 do 56 m2, składające się z 3 pokoi i pokoju z aneksem kuchennym,

Powierzchnia użytkowa mieszkań w każdym z budynków to 494,60 m2, łącznie 989,20 m2.

wstęga

Każdy z lokali posiada:

  • łazienkę z tzw. „białym montażem” (kabina natryskowa z baterią, toaleta, umywalka z baterią oraz bojler elektryczny na potrzeby podgrzania wody użytkowej)
  • kuchnię lub aneks kuchenny (kuchenka 4- palnikowa z piekarnikiem oraz zlewozmywak dwukomorowy z baterią zlewozmywakową, osadzony na szafce)
  • posadzki wykonane są z płytek gresowych oraz paneli podłogowych
  • we wszystkich lokalach jest ogrzewanie z sieci miejskiej

W budynkach nie występują wewnętrzne powierzchnie wspólne.
Budynki wyposażone są w pomieszczenia techniczne znajdujące się na parterze oraz w zespół liczników elektrycznych (na ścianie szczytowej w parterze) dla każdego mieszkania oddzielnie tj. łącznie 14 liczników w jednym budynku i 28 liczników dla dwóch budynków.

ludzie przy budynku


Wszystkie lokale posiadają odrębne wejścia z zewnątrz – na parterze bezpośrednio z terenu, na piętrze z galerii zadaszonej (schody zewnętrzne).

Projekt budowlany został sporządzony przez Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze "DEEM" Anna Dziuba-Jaglińska, Wiktorów 50, 98-350 Biała

Wykonawcą robót budowlanych jest TOM-INSTAL Spółka z o.o. z siedzibą ul. Gimnazjalna 6, 51-170 Wrocław

Koszt inwestycji to w przybliżeniu kwota 5 160 000 zł, obejmująca koszty dokumentacji projektowej, robót budowlanych oraz wykonanych przyłączy. Ostateczne koszty będą znane po rozliczeniach końcowych.

Na realizację inwestycji Gmina Miasto Oleśnica pozyskała dotację (wsparcie środkami zewnętrznymi). Zawarła umowę nr BSK/20/20/0001932 z dnia 24.08.2020r. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w Warszawie o udzielenie wsparcia finansowego ze środków Funduszu Dopłat w wysokości 1.437.000,16 zł.

budynek

Kto otrzyma mieszkania?

Mieszkania przy ul. Kopernika 13E i 13F otrzymają rodziny i osoby znajdujące się w rejestrze osób oczekujących na lokal mieszkalny z zasobu Gminy Miasta Oleśnicy. Procedurą tą zajmie się ZBK. O przydziale lokalu zadecyduje między innymi miejsce na liście oczekujących oraz liczba osób w rodzinie adekwatna do powierzchni mieszkalnej proponowanego lokalu. Przed złożeniem propozycji najmu lokalu osobom z rejestru Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy będzie zobowiązany zasięgnąć opinię Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy oraz uzyskać pozytywną opinię Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

budynek

do góry