• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/SP7 walczy z hałasem

SP7 walczy z hałasem

24 Września 2021

Szkoła Podstawowa nr 7 w czerwcu z okazji Dni Promocji Zdrowia realizowała projekt „Hałas niszczy zdrowie”.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działania zapoczątkowane tym przedsięwzięciem. Zdając sobie sprawę, że hałas źle wpływa na koncentrację i zdolność zapamiętywania, chcemy wyrabiać u dzieci nawyk spokojnej komunikacji.

 

dzieci stojące w klasie

Zmiana rozpoczęła się od wyciszenia dzwonków w budynku, w którym uczą się uczniowie klas I-IV. Do tej pory jego dźwięk był bowiem tak pobudzający, że uczniowie z krzykiem wybiegali na przerwę. Od teraz działanie to ma się odbywać w spokoju.

Drugim krokiem, jaki podjęliśmy w walce z hałasem, jest zamontowanie tzw. elektronicznych uszu, które sygnalizują natężenie nadmiernego hałasu i w ten sposób pomagają uczniom zapanować nad zbytnia ekspresją. Gdy poziom hałasu przekroczy dopuszczalny próg, uruchamia się czerwona sygnalizacja. Urządzenia zostały zamontowane na korytarzu szkolnym i w świetlicy.

Dyrekcja szkoły dziękuje Radzie Rodziców za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Już można zauważyć, że uczniowie lepiej funkcjonują, dbając o odpowiednio niski poziom hałasu, są bardziej uważni i poprawia się ich koncentracja.

do góry