• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Seniorzy mogą już odbierać swoje Ogólnopolskie Karty (..)

Seniorzy mogą już odbierać swoje Ogólnopolskie Karty Seniora

9 Września 2022

Rada Miasta Oleśnicy zdecydowała o przystąpieniu do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolskiej Karty Seniora. To autorski program Stowarzyszenia MANKO, które od 20 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Głównym jego celem jest aktywizacja seniorów w życiu społecznym. Ogólnopolska karta seniora (OKS) to system zniżek i promocji dostępny dla osób po 60. roku życia. 

Seniorzy, którzy już złożyli wnioski o posiadanie swojej karty mogą przychodzić po jej odbiór do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy przy ul. Wojska Polskiego 13, pokój nr 1 od poniedziału do środy od 08:00 do 15:00. Należy mieć przy sobie dowód osobisty dla weryfikacji tożsamości.

Niewielki dokument uprawnia wszystkie osoby po 60. roku życia do korzystania ze zniżek na terenie całej Polski. W program włączyli się przedsiębiorcy, którzy oferują seniorom promocje w różnych punktach (uzdrowiskach, gabinetach rehabilitacji czy instytucjach kultury).
 
karta seniora
do góry