• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Sprawdźcie kalendarz wydarzeń i zajęć MOKiS

Sprawdźcie kalendarz wydarzeń i zajęć MOKiS

13 Września 2022

MOKIS zaprasza do udziału w zajęciach stałych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć stałych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy na zajęcia będą się odbywały od 14 września (środa) od godz. 9.00 poprzez formularze online na stronie www.mokis.info.

W ofercie dla najmłodszych oleśniczan przygotowaliśmy zajęcia taneczne dla dzieci 4-6 lat i dla dzieci 7-10 lat, zajęcia artystyczne dla dzieci 6-10 lat i zajęcia wokalne dla dzieci 8-14 lat.

Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w Oleśnickim Chórze Kameralnym APPASSIONATA i do zajęć artystycznych Środy ze Sztuką z Markiem Wałęgą i malarstwa sztalugowego z Jarosławem Kiełbasiewiczem. 

plakat

MOKiS zaprasza na spotkanie autorskie Jerzego Głuszka

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza 16 września o godzinie 18.00 do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią (ul. Bociania 11) na spotkanie autorskie i promocję książki Jerzego Głuszka „Monety i medale Książąt Oleśnickich 1498-1792”. Wydarzenie to towarzyszy tegorocznym XXV DNIOM EUROPY w OLEŚNICY. 

Książka przedstawia katalog połączony z historią mennictwa księstwa oleśnickiego z okresu panowania czeskich Podiebradów i oleśnickich Wirtembergów.

W publikacji można znaleźć zdjęcia monet i medali wybitych w mennicach w Oleśnicy, Bierutowie i Złotym Stoku. Zgodę na publikację tych zdjęć autor monografii uzyskał odpłatnie od muzeów w Polsce, Niemczech, Austrii i Czech oraz od właścicieli kolekcji prywatnych i od firm numizmatycznych.

plakat

 MOKiS zaprasza na spektakle plenerowe projektu Teatr w Małym Mieście

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza 16 września do oleśnickiego Rynku na spektakle plenerowe o godz. 16.30 "Podróże dookoła świata" w wykonaniu Teatru Łata i o 19.30 "Zapomniana historia" w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia.

Spektakle odbywają się w ramach projektu Teatr w Małym Mieście, który jest dofinansowany ze środków Fundacji PZU.

Wydarzenie to towarzyszy tegorocznym XXV DNIOM EUROPY w OLEŚNICY.

MOKiS zaprasza na spektakl plenerowy „Echa pamięci” i spotkanie o migracjach

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza 17 września o godzinie 16.30 na spektakl plenerowy „Echa pamięci” Teatru MIGRO, a po spotkaniu ok. godz. 17.30 na spotkanie z twórcami o tematyce migracji.

Wydarzenie to towarzyszy tegorocznym XXV DNIOM EUROPY w OLEŚNICY.

Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Narratorem przedstawienia jest muzyka - wspaniałe utwory instrumentalne i pieśni śpiewane na żywo przez aktorów. 

Zdięcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań, do świata Kresów Wschodnich sprzed wojny i do czasów powojennych. Opowiemy o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością. Przeszłością, która niestety wróciła do nas z całą swoją siłą.

Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina.

Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Natalia Iwaniec

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech/Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Spektakl prezentowany jest w ramach projektu „Wędrowanie. Echa pamięci” dofinansowanego ze środków MKDiN w ramach programu NCK „Kultura Interwencje. Edycja 2022”.

plakat

do góry