• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/System Rowerów Miejskich znowu uruchomiony! Wybierzcie (..)

System Rowerów Miejskich znowu uruchomiony! Wybierzcie się na wycieczkę

1 Kwietnia 2021

Wiosna w końcu nadeszła a wraz z nią więcej możliwości na aktywności. Od dzisiaj można znowu wypożyczać rowery na 8 stacjach w mieście. W ramach systemu będzie można skorzystać z 50 rowerów dla osób dorosłych oraz z 4 rowerów dla dzieci, co jest dodatkową ofertą od 2020 roku.

Do obsługi jednośladów funkcjonuje w mieście 8 stacji (Wrocławska - Bank, Rynek - Ratusz, MOKiS, Biblioteka Publiczna, II LO, Stawy miejskie/Atol, SP 8 - Parking, Wileńska - Krzywa). System będzie obsługiwany przez specjalnie stworzoną stronę internetową www.olbike.pl oraz aplikację mobilną „Roovee” na telefon z systemem operacyjnym Android i iOS, umożliwiającą m.in. wypożyczenie i zwrot roweru oraz dokonania płatności.

Ceny pozostaną takie same jak w poprzedniej edycji. Kończąc trasę i blokując rower w jednym z 8 punktów w mieście - system pobierze z naszego konta kwotę adekwatną do przejechanego czasu, przy czym pierwsze 20 minut jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli 3 złote za godzinę.

Przed skorzystaniem z systemu trzeba załadować konto na kwotę 10 zł. Cennik oraz regulamin korzystania z rowerów jest dostępny na stronie www.olbike.pl

System obsługuje konsorcjum firm: Orange Polska S.A. i Roovee S.A. W ubiegłym roku uruchomiliśmy go pilotażowo. W tym roku będzie można korzystać z rowerów do 2 listopada.

rowery miejskie stojące przy fasadzie budynku

 

do góry