• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Szczegóły FERII z MOKiSem! Sprawdź, co cię czeka

Szczegóły FERII z MOKiSem! Sprawdź, co cię czeka

8 Stycznia 2021

Tegoroczne ferie będą różnić się od tych, które pamiętamy… Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu chcą Was jednak zachęcić do eksplorowania miasta.

W ramach „Ferii Zimowych Online” MOKiS zaprasza do udziału w akcji „Odkryj Oleśnicę - zagadka fotograficzna”.
W najbliższych dniach na Facebooku Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią pojawiać się będą zdjęcia detali, które po rozpoznaniu, należy sfotografować. Na Wasze maile czekają do końca ferii zimowych.
W jednym mailu należy wysłać odpowiedź na jedną zagadkę. Im szybciej, tym lepiej :)
Jeśli rozpoznajecie detal architektoniczny na fotografii, to załóżcie ciepłe buty, maseczkę i zabierzcie aparat lub telefon. Zróbcie zdjęcie budynku, na którym znajduje się ten szczegół i wyślijcie je pod adres  Dla uczestników przewidujemy drobne nagrody!

Kolejną atrakcją jest też spektakl lalkowy “O Ignasiu, który nie lubił szkoły”.
Jest to emocjonująca bajka o Wielkich Wagarach! Pełna barwnych przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata własnej wyobraźni. Wędrówka okazuje się dobrą lekcją, która prowadzi naszego bohatera zupełnie niespodziewanie... do szkolnej biblioteki.
Spektakl jest dostępny na naszej stronie www.mokis.info do końca ferii.
Spektakl w wykonaniu Stowarzyszenia Akademia Wyobraźni, które współorganizuje z MOKiSem co roku Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych SKWEREK, można obejrzeć bezpłatnie dzięki dofinansowaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci".

W ramach “Ferii Zimowych Online” Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza również na warsztaty plastyczne “Papier na wesoło” I “Grafika dla każdego”Są to warsztaty przygotowane w formie krótkiego filmu online z instrukcją, jak wykonać pracę plastyczną.

Szczegóły “Ferii Zimowych Online” znajdziecie na stronie www.mokis.info

 

do góry