• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Za nami Oleśnicki Jarmark Wspaniałości, obchody urodzin (..)

Za nami Oleśnicki Jarmark Wspaniałości, obchody urodzin Oleśnicy jak i zbiórka z Fundacją Żyj dla innych

22 Lutego 2021

W miniony weekend na rynku odbył się Oleśnicki Jarmark Wspaniałości. Przedsięwzięcie dobrze Wam znane. Pośród Oleśniczan było też wielu Wrocławian, którzy odwiedzili nasze miasto nie tylko z chęcią zakupu naturalnych i zdrowych rzeczy naszych lokalnych wytwórców, ale także  z okazji symbolicznych obchodów Urodzin Oleśnicy.

Pogoda dopisała i dzięki temu Oleśniczanie mogli skorzystać z kilku niespodzianek od Miasta.

Bajkowe postaci rozdawały balony i słodkości i cieszyły nie tylko najmłodszych, ale także tych trochę starszych. Pośród stoisk lokanych wytwórców stanął również namiot miejski promujący program Oleśnica zasilana naturą. Wzbudził duże zaintersowanie mieszkańców, którzy stawali w kolejkach, aby dowiedzieć się więcej i wziąć udział w loterii. Nowością były też monidła, przy których można było sobie zrobić oryginalne zdjęcia. Symbole Oleśnicy w postaci wieży zamkowej, Bramy Wrocławkiej jak i festiwalu OFCA bawiły przechodniów.

Burmistrz Oleśnicy, Jan Bronś złożył życzenia Oleśnicy i wszytskim mieszkańcom, a później wszyscy zaśpiewali 1000 lat niech żyje nam. Punktem kulminacyjnym było wypuszczenie kolorowych balonów z helem z wielkiego tortu stworzonego specjanie z okazji urodzin miasta. Widok robił wrażenie. Później odważni zatańczyli jeszcze Macarene wraz z żywymi maskotkami.

Podczas jarmarku Oleśniczanie mogli też pomoć Paulinie Procajło, dla której odbywała sie zbiórka pieniędzy i licytacje. Jak zwykle mieszkańcy dopisali i pokazali, jakie mają wielkie serca.

Zobaczcie galerię:

Jarmark i urodziny

do góry