• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 28.09.2020

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2020-09-28
Godzina: 16:30

Do wspaniałej zabawy przy muzyce zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat. Dzieci poznają kroki taneczne oraz elementy gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia otwarte odbędą się 28 września o godz. 16.30-17.00. Zapisy odbędą się online 29 września o godz. 9.00.

plakat taniec dzieci

Prowadzący:

Szkoła Tańca PRESTIGE - Sławomir i Patrycja Walczak

Opis zajęć:

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat.
Wykorzystujemy naturalną skłonność dzieci do zabawy, podczas której  wprowadzamy podstawowe kroki taneczne oraz elementy gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia prowadzone są metodą w większej części odtwórczo-naśladowczą, ale zawierają również elementy improwizacji własnej dziecka. W czasie spotkań, poprzez zabawę, dzieci poznają różne proste kroki taneczne, uczą się słuchać muzyki i reagować na jej akcenty, a także współpracować z rówieśnikami w grupie. Zajęcia pozwalają pozbyć się nadmiaru energii, pomagają polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy, które w dobie komputerów stają się powoli chorobą cywilizacyjną.

Terminy zajęć:

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki w godzinach 16.30-17.00.

Miejsce zajęć:

Pracownia muzyczna MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

Zapisy:

W związku z ograniczeniami sanitarnymi obowiązuje limit osób mogących uczestniczyć w zajęciach. Zajęcia otwarte odbędą się 28 września o godz. 16.30-17.00. Zapisy odbędą się online 29 września o godz. 9.00.

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2020-09-28
Godzina: 17:30

Dzieci w wieku 7 do 10 lat poznają sambę, cha-cha, rumbę, jive oraz tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, proste układy z tańca dyskotekowego, hip-hop. Zajęcia otwarte z zapisami odbędą się 28 września o godz. 17.30-18.30.

plakat taniec dzieci

Prowadzący:

Szkoła Tańca PRESTIGE - Sławomir i Patrycja Walczak

Opis zajęć:

Program nauki w tej grupie wiekowej ma charakter zabawy z rytmem, polega na oswojeniu dzieci z muzyką i ruchem, pojawiają się proste elementy tańca, rytmiki. Zajęcia taneczne prowadzone są między innymi pod kątem wyeliminowania pewnych wad postawy, najczęściej pojawiających się u dzieci (np. okrągłe plecy, stopy skierowane do środka) oraz pomagają w kształtowaniu prawidłowej sylwetki.
Dzieci poznają podstawowe kroki z zakresu tańców towarzyskich.

Program nauczania obejmuje tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive oraz tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, proste układy z tańca dyskotekowego, hip-hop. Zajęcia mające na celu wyrobienie u dzieci poczucia rytmu i zapoznania się z podstawowymi krokami do poszczególnych tańców.

Terminy zajęć:

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki w godzinach 17.30-18.30.

Miejsce zajęć:

Pracownia muzyczna MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

Zapisy:

W związku z ograniczeniami sanitarnymi obowiązuje limit osób mogących uczestniczyć w zajęciach. Zajęcia otwarte z zapisami odbędą się 28 września o godz. 17.30-18.30.

do góry