• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 13.12.2020

Miejsce: YouTube MOKiS
Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-11 - 2020-12-13
Godzina: 18:00

W ramach naszej akcji KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy Was na spektakl teatralny "Po Otellu", który można zobaczyć online na naszym kanale YouTube.

Spektakl powstał w kooperacji z nami. Użyczyliśmy artystom - Annie Rakowskiej i Piotrowi Miszteli - przestrzeni naszej sali widowiskowej, która stała się scenerią spektaklu.

plakat Po Otellu

Informacje o spektaklu

Spektakl został nagrany i miał swoją premierę w ramach konkursu SzekspirOFF przy tegorocznym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, o którym pisaliśmy już szerzej.

Koncepcję, scenariusz i wykonanie spektaklu przygotowali artyści Teatru Strefa Otwarta: aktorzy - Anna Rakowska i Piotr Misztela.

Spotkanie Otella i Desdemony odbywa się w zaświatach, to podróż przez piekło ponownego powrotu do przeszłych wydarzeń, uświadomienia sobie ogromu wyrządzonego cierpienia, poczucia winy, to analiza mechanizmów działania zła, jego powolnego przenikania do życia Otella. Bohaterowie odgrywają między sobą teatr okrucieństwa, budują coś w rodzaju psychodramy, by przez ponowne wcielenie się w role i sytuacje, podjąć próbę choć częściowego zrozumienia okrucieństwa, które się wydarzyło.

Jak rozpakować nasz prezent?

  • spektakl można obejrzeć od 11 grudnia od godz. 18.00 do 13 grudnia do godz. 20.00.
  • wystarczy wejść na nasz kanał YouTube
  • lub też kliknąć w odnośnik poniżej, który przeniesie Was na kanał YouTube:

Prezent dodatkowy

A jeśli podoba Wam się nasz prezent, to zapraszamy do obejrzenia spektaklu "Otello online" w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy Teatr Paradoks, który powstał w ramach realizacji projektu "Szekspir na trawie".

Miejsce: Rynek w Oleśnicy
Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-12 - 2020-12-13
Godzina: 10:00

Drodzy mieszkańcy oraz lokalni i regionalni przedsiębiorcy zapraszamy Was do udziału w Oleśnickich Jarmarkach Wspaniałości! Organizatorami Jarmarków są Lokalni Przedsiębiorcy.

Honorowy patronat nad Oleśnickimi Jarmarkami Wspaniałości objął Burmistrz Miasta Oleśnica
Jan Bronś.

Kontakt z organizatorami

Jesteś lokalnym, regionalnym przedsiębiorcą i chcesz dołączyć do Oleśnickiego Jarmarku Wspaniałości?

Zgłoszenia:

Sylwia Kicuła

telefon: 517 159 515

Mail:

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada wyłącznie drogą mailową, w tytule maila należy wpisać: OJW grudzień 2020.

Kolejne terminy Oleśnickich Jarmarków Wspaniałości to:

  • 13-14 lutego 2021
  • 27-28 marca 2021

Więcej informacji

Facebook Oleśnicki Jarmark Wspanialości

Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-13
Godzina: 13:30

W ramach naszej akcji KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy Was na artystyczne pokazy szczudlarzy i pokazy ogniowe w Rynku.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 13 grudnia w godzinach 13.30-16.30 w oleśnickim Rynku.

Artyści przygotowali małe etiudy, które będą odbywały się w różnych charakterystycznych i widocznych dla przechodniów miejscach w Rynku. Ze szczudlarzami (aniołami i elfami) będzie można zrobić sobie wspólne zdjęcia.

W ramach wydarzenia odbędą się także pokazy z ogniem, dlatego prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości.

Pokazom w Rynku towarzyszy także otwarcie plenerowej wystawy w Rynku "Sztuka Kobiet MINERVA", która prezentuje prace oleśnickich artystek.

plakat Szczudlarze

Miejsce: Rynek w Oleśnicy
Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-13
Godzina: 13:30

Zapraszamy od 13 grudnia do Rynku do obejrzenia wystawy plenerowej "Sztuka Kobiet MINERVA" oleśnickich Artystek: Zuzanny Jaroszewicz, Kamilli Kasprzak, Anny Pękalskiej, Anity Tomali-Najmrodzkiej i Lidii Żytkiewicz.

To wystawa prezentująca obrazy pięciu bardzo odmiennych Artystek, ich wizje tworzenia oraz tematy i problemy z którymi, mierzą się malarsko. Ukazują nam odmienny pryzmat postrzegania świata, prezentują zupełnie inne postawy malarskie.

Punktem stycznym wystawy, jest moc twórczą kobiet. Pole energii tworzenia, które zbliża nas do archetypu Bogini Minervy.

Minerva w mitologii rzymskiej to bogini sztuki i rzemiosła, powrót do archetypu pozwala nam, głębiej zastanowić się nad mitami, które wpływają na najgłębsze obszary ludzkiej psychiki. Wyobrażenia przedstawione w formie sztuki dają nam wgląd do nowych idei, myśli, koncepcji i narracji, to sztuka naszych czasów.

plakat główny - wystawa Sztuka Kobiet Minerva

Więcej o wystawie na stronie www.mokis.info.

Miejsce: Rynek w Oleśnicy
Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-13
Godzina: 13:30

Zapraszamy do Rynku do obejrzenia wystawy plenerowej "Po Kolędzie".

plakat Po Kolędzie

Więcej o wystawie www.mokis.info.

Miejsce: Oleśnicki Dom Spotkań z Historią
Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-13
Godzina: 13:30

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku zapraszamy do obejrzenia wystawy "Solidarność na papierze - 40 lat Solidarności".

W tym roku przypada 40. rocznica powstania Niezależnego, Samorządnego Związku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ. Z tej okazji w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią znajduje się wystawa dokumentów: plakatów, prasy, ulotek, kalendarzy itd. związanych z historią SOLIDARNOŚCI z okresu od chwili jej powstania do obalenia systemu komunistycznego w 1989 roku.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów i archiwów: ks. Tadeusza Farysia, Stanisława Szpiłyka, Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja w Oleśnicy oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

plakat Solidarność

Do obejrzenia wystawy na żywo w ODSzH zapraszamy w późniejszym terminie. Ze względu na aktualne obostrzenia sanitarne zapraszamy do obejrzenia fragmentów wystawy jedynie w formie dokumentacji fotograficznej.

Tymczasem zapraszamy wszystkich czekających na nowe, lepsze czasy do wspomnienia dawnych i gorszych...

Galeria dostępna na stronie www.mokis.info.

do góry