• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 21.12.2020

Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-18 - 2020-12-31
Godzina: 18:00

Zapraszamy Was do odsłuchania podcastu w ramach cyklu "Czas świętowania" o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych, który powstał w ramach projektu MOKiS "Pani, kiedyś to było..."

Piąty odcinek projektu poświęcony jest tradycjom bożonarodzeniowym, które kultywowane były w domach rodzinnych naszych rozmówców - Pani Stefanii oraz Pana Stanisława. Rozmówcy opowiadają nam o świętach, które zapamiętali przed wybuchem II wojny światowej oraz w trudnych latach 40. XX wieku. Oboje przyjechali do Oleśnicy w latach 40., ze wschodnich terenów Polski.

Odcinek ten należy do cyklu „Czas świętowania”.

plakat podcast

Informacja o projekcie "Pani, kiedyś to było..."

“Pani, kiedyś to było…”. Ten zwrot pada niejednokrotnie, gdy wspominamy i z sentymentem patrzymy w przeszłość. Dlatego właśnie tak nazwaliśmy nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Projekt w formie podcastów do odsłuchu realizowany jest przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i ma na celu przybliżenie historii naszego miasta. Ale nie są to wzniosłe historie dotyczące wojen, zabytków czy wielkich nazwisk.

Więcej informacji o projekcie „Pani, kiedyś to było…” i linki do poprzednich odcinków podcastu znajdziecie w zakładce Nasza działalność.

Wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor 

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Kanał YouTube (wkrótce dostępna będzie wersja z napisami)

Kliknij znak play, żeby odtworzyć podcast.

do góry