• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 30.12.2020

Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-18 - 2020-12-31
Godzina: 18:00

Zapraszamy Was do odsłuchania podcastu w ramach cyklu "Czas świętowania" o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych, który powstał w ramach projektu MOKiS "Pani, kiedyś to było..."

Piąty odcinek projektu poświęcony jest tradycjom bożonarodzeniowym, które kultywowane były w domach rodzinnych naszych rozmówców - Pani Stefanii oraz Pana Stanisława. Rozmówcy opowiadają nam o świętach, które zapamiętali przed wybuchem II wojny światowej oraz w trudnych latach 40. XX wieku. Oboje przyjechali do Oleśnicy w latach 40., ze wschodnich terenów Polski.

Odcinek ten należy do cyklu „Czas świętowania”.

plakat podcast

Informacja o projekcie "Pani, kiedyś to było..."

“Pani, kiedyś to było…”. Ten zwrot pada niejednokrotnie, gdy wspominamy i z sentymentem patrzymy w przeszłość. Dlatego właśnie tak nazwaliśmy nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Projekt w formie podcastów do odsłuchu realizowany jest przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i ma na celu przybliżenie historii naszego miasta. Ale nie są to wzniosłe historie dotyczące wojen, zabytków czy wielkich nazwisk.

Więcej informacji o projekcie „Pani, kiedyś to było…” i linki do poprzednich odcinków podcastu znajdziecie w zakładce Nasza działalność.

Wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor 

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Kanał YouTube (wkrótce dostępna będzie wersja z napisami)

Kliknij znak play, żeby odtworzyć podcast.

Kategoria: Kultura
Data: 2020-12-26 - 2020-12-31
Godzina: 17:00

W ramach akcji MOKiS KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy na spektakl baletowy z piękną muzyka Piotra Czajkowskiego, który został nagrany w naszej sali widowiskowej MOKiS! Szczegóły wkrótce!

plakat Dziadek do Orzechów

Informacja o spektaklu

Świąteczna historia na motywach opowieści "Dziadek do orzechów" to spektakl, w którym aktorzy i tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu wcielają się w postacie opowiadające historię małej dziewczynki, która w wigilijną noc dostaje niezwykły prezent.

Podczas tego niezwykłego widowiska, narracja ruchowa uzupełniona jest klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego.

W spektaklu prezentowane są oryginalne kostiumy baletowe, scenografie i rekwizyty, dzięki czemu odbiorcy przenoszą się w zaczarowany świat baśni.

Przez meandry kolejnych scen baletowych prowadzeni będziemy przez Przewodnika (narratora). Będzie on snuł opowieść o losach bohaterów i ich przygodach, jednocześnie wciągając najmłodszych widzów do aktywnego uczestnictwa.

ArtDance, która wystąpi podczas spektaklu baletowego, to grupa zawodowych artystów, którzy w swym dorobku mają liczne koncerty niemal na wszystkich istotnych scenach zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Zapowiedź filmowa

Jak rozpakować prezent

  • spektakl można obejrzeć 26 grudnia od godz. 17.00 na stronie www.mokis.info
  • bezpośredni link do wydarzenia https://youtu.be/Y9YNkZR-Nmo

Zapraszamy do oglądania - PREMIERA 26.12.2020, godz. 17.00

do góry