• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 05.01.2021

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-01 - 2021-01-31
Godzina: 17:00

W ramach akcji MOKiS KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy na noworoczny koncert Marcina Wyrostka, który został nagrany w naszej sali widowiskowej MOKiS! Koncert do obejrzenia do 2 lutego!

plakat Wyrostek

Projekt CORAZON

Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty " Magia del Tango", która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty "Coloriage" (podwójna platyna).

Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album "For Alice", będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka "Polacc" uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.

Zapowiedź koncertu

Zapraszamy do oglądania - PREMIERA 01.01.2021, godz. 17.00

Miejsce: Online
Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-05 - 2021-01-17
Godzina: 8:00

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do zapoznania się z programem Ferii Zimowych Online. Szczegóły na stronie www.mokis.info.

Program Ferii Zimowych Online

 

plakat Ferie Zimowe program

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-05
Godzina: 8:00

W ramach Ferii Zimowych Online zapraszamy do udziału w akcji "Odkryj Oleśnicę - zagadka fotograficzna".

plakat Odkryj Oleśnicę

Informacje o akcji

Tegoroczne ferie będą różnić się od tych, które pamiętamy… My chcemy Was jednak zachęcić do eksplorowania miasta.

Na stronie Facebooka Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią będą publikowane fragmenty fotografii z detalem architektonicznym budynku w naszym mieście.

Jeśli rozpoznajecie detal architektoniczny na fotografii, to załóżcie ciepłe buty, maseczkę i zabierzcie aparat lub telefon. Zróbcie zdjęcie budynku, na którym znajduje się ten szczegół i wyślijcie je do nas pod adres .

Kolejne fotografie detali pojawiać się będą na stronie ODSzH w dniach 8, 11 i 15 stycznia.

W jednym mailu odpowiadajcie na jedną zagadkę. Na Wasze zdjęcia czekamy do końca ferii, ale im szybsza odpowiedź na pytanie, tym atrakcyjniejsza nagroda.

do góry