• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 06.01.2021

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-01 - 2021-01-31
Godzina: 17:00

W ramach akcji MOKiS KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy na noworoczny koncert Marcina Wyrostka, który został nagrany w naszej sali widowiskowej MOKiS! Szczegóły wkrótce!

plakat Wyrostek

Projekt CORAZON

Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty " Magia del Tango", która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty "Coloriage" (podwójna platyna).

Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album "For Alice", będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka "Polacc" uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.

Zapowiedź koncertu

Zapraszamy do oglądania - PREMIERA 01.01.2021, godz. 17.00

Miejsce: Online
Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-05 - 2021-01-17
Godzina: 8:00

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do zapoznania się z programem Ferii Zimowych Online. Szczegóły na stronie www.mokis.info.

Program Ferii Zimowych Online

 

plakat Ferie Zimowe program

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-06
Godzina: 17:00

W ramach naszej akcji KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy na koncert online zespołu Artes Ensemble "Święta Dookoła Świata".

koncert świąteczny plakat

Informacje o koncercie

Świąteczno-noworoczny koncert "Święta dookoła świata" zespołu Artes Ensemble jest połączeniem najpiękniejszych znanych i kochanych przez publiczność kolęd, pastorałek, pieśni, piosenek świątecznych i utworów o tematyce zimowej, śpiewanych w okresie świątecznym w różnych zakątkach świata.

Program koncertu:

  • najpiękniejsze, tradycyjne polskie kolędy i pastorałki: "Lulajże Jezuniu", "Bóg się rodzi", "Przybieżeli do Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Oj Maluśki"
  • pieśni i piosenki bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata: "Cicha noc", "Cantique de Noel", "O Tannenbaum", "Fa la la la"
  • popularne piosenki świąteczne: "White Christmas", "Jingle bells","Santa Claus is coming to town"
  • utwory o tematyce zimowej: "Zima" z cyklu "Cztery pory roku" A. Vivaldiego
  • muzykę z baletu opowieści wigilijnych "Dziadek do orzechów" P. Czajkowskiego
  • oraz wiele innych kolęd, pastorałek, pieśni, piosenek i utworów świątecznych.

Wykonawcy

Zespół śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów Artes Ensemble pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka - zwycięzcy i laureata konkursów pianistycznych, festiwali muzycznych, chopinowskich stypendiów artystycznych, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak rozpakować prezent

  • koncert będzie można obejrzeć 6 stycznia od godz. 17.00

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-06 - 2021-01-11
Godzina: 8:00

W ramach Ferii Zimowych Online zapraszamy pasjonatów komiksu w każdym wieku do udziału w warsztatach komiksu przygotowanych dla MOKiS przez Szymona Teluka.

Film z warsztatami został nagrany w listopadzie 2020, kiedy planowane przez nas warsztaty nie mogły się odbyć stacjonarnie. Wtedy zapisani uczestnicy otrzymali link do filmu i mieli krótki czas na przesłanie nam swoich prac. Potem prowadzący przygotowywał je w formie omówienia.

plakat komiks

Jak wziąć udział?

Zachęcamy Was do posłuchania krótkiej historii komiksu, narysowania swojego pierwszego paska komiksowego i przesłania nam swoich prac, które wszystkie opublikujemy na naszej stronie i Facebooku.

Obejrzyj film

Film będzie dostępny na naszej stronie www.mokis.info do poniedziałku - 11 stycznia!

Prześlij nam prace

Zdjęcia prac można przesyłać do 18 stycznia na adres mailowy .

do góry