• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 22.10.2021

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS
Kategoria: Kultura
Data: 2021-10-22
Godzina: 16:30

Zapraszamy do zapoznania się z październikowym repertuarem KINA MOKiS. 
Bilety - 17 zł (2D) można kupić w systemie on-line Bilety24.pl w terminach podanych w opisach filmów. Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł.

plakat kino

 

WILK na 100%  

animacja/komedia Australia

czas trwania: 96 minut

2D dubbing

Freddy Lupin ma prawie trzynaście lat i jest dziedzicem znamienitego rodu wilkołaków. Tak, tak, wilkołaki żyją wśród nas! Za dnia wyglądają jak ludzie, ale nocami zmieniają się w wilki. Freddy właśnie w dniu swoich trzynastych urodzin po raz pierwszy ma przejść przemianę i stanąć na czele swojej watahy. Jego ojciec też był kiedyś wodzem, ale poległ w obronie słabszych. Magiczna przemiana nie dokonuje się tak, jak to sobie Freddy wymarzył. Zamiast przybrać postać potężnego, budzącego respekt wilka, chłopak zmienia się w uroczego białego pudelka o różowej grzywce. W tej sytuacji, zamiast wodzem staje się pośmiewiskiem, a zaraz potem bezdomnym psem ściganym przez łowców bezpańskich zwierząt i pewnego szalonego mściciela. Freddy wciąż ma jednak serce wilka i nie zamierza się poddać. Z pomocą swojej nowej przyjaciółki, suczki Batty i całej czworonożnej ulicznej ferajny, Freddy Lupin udowodni, że nawet mały biały pudelek może być stuprocentowym wilkiem, jeśli tylko ma odwagę, rozum i krąg zaufanych przyjaciół.

Seanse: 

  • 22.10 (piątek) godz. 16.30
  • 24.10 (niedziela) godz. 14.30

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 18.10.2021 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

 

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2021-10-22
Godzina: 17:30

Zapraszamy 22 października o godzinie 17.30 na warsztaty dla dorosłych z CYJANOTYPII, które odbywają się w ramach cyklu ABECADŁO ROZWOJU.
Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie (poniżej) i opłata 50 złotych.

cyjanotypia - plakat

Informacja o warsztatach

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych. Odbitki wywoływane tą metodą przybierają piękny odcień błękitu pruskiego.
Fotogramy (czyli zdjęcia, które możemywykonać bez użycia aparatu), możemy swobodnie łączyć z techniką cyjanotypii. Powstałe w ten sposób obrazy, przedstawiające np. ususzone przez nas rośliny, koronki czy inne wybrane przedmioty, możemy uzyskiwać na różnych podłożach: kartkach, drewnie czy tkaninach.

Zajęcia obejmują: wiedzę merytoryczną o technice cyjanotypii i tworzenie własnych odbitek na różnych podłożach (papier do akwareli, papier czerpany, tkanina).

Prowadząca

Dominika Chochołowska-Bocian - malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych.
Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz Studium Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej.
Aktualnie współpracuje z fundacją Open Mind tworząc między innymi autorski projekt artystyczno-społeczny - KRZYWE ŚCIEŻKI, na kanwie książki „Droga artysty” Julii Cameron.
Instruktorka autorskich zajęć o charakterze artystycznym w ramach działalności Secret Spot m. in. z cyjanotypii, tworzenia instalacji artystycznych, lalek teatralnych, teatru plastycznego.

Opłata

50 zł, płatne przelewem do 21.10.2021 r. na konto MOKiS.

Płatności prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu wpisania na listę uczestników przez pracownika MOKiS.

Kategoria: Kultura
Data: 2021-10-22
Godzina: 18:00

Zapraszamy 22 października o godzinie 18.00 do Galerii Brama Wrocławska na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Grączewskiej "LAURKI".

plakat Laurki

Małgorzata Grączewska o wystawie

Jedni robią, bo muszą (inaczej się uduszą- cytując klasyka), inni komercyjnie, dla zysku. Ja tworzę żeby oddać bliskim trochę swojej miłości, przyjaźni, a czasem nieco niepokoju i tęsknoty. Myśląc o tej wystawie zrozumiałam, że wszystkie moje rysunki i grafiki są intencją, podobnie do tytułowych laurek, którymi chciałabym obdarowywać i opowiadać: nieco o sobie i o tych dookoła.

Na wystawie będą więc laurki dla przełomowych doświadczeń, inspirujących ludzi, rodziny, utraconych miłości, w końcu dla dzieciństwa w Oleśnicy, które dało mi wszelkie fundamenty ku temu, żeby bez zadęcia, udawanej pokory i wygórowanych ambicji, robić to, co umiem i nade wszystko - lubię.

Małgorzata Grączewska

urodziła się w 1988 r. w Oleśnicy. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i strategii kuratorskich na Uniwersytecie Artystycznym im. Abakanowicz w Poznaniu. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury we Wrocławiu, gdzie zajmowała się koordynacją projektów, w tym kuratorowaniem wystaw. Swoje prace prezentowała w Berlinie i we Wrocławiu. Obecnie związana z jest Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej, gdzie organizuje wystawy i prowadzi warsztaty kolażu. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS
Kategoria: Kultura
Data: 2021-10-22
Godzina: 18:30

Zapraszamy do zapoznania się z październikowym repertuarem KINA MOKiS. 
Bilety - 17 zł (2D) można kupić w systemie on-line Bilety24.pl w terminach podanych w opisach filmów. Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł.

plakat kino

 

NIE CZAS UMIERAĆ

sensacyjny USA/Wlk.Bryt.

czas trwania: 163 minuty

2D napisy

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

Seanse: 

  • 22.10 (piątek) godz. 18.30
  • 24.10 (niedziela) godz. 19.00

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 18.10.2021 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

do góry