• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 23.10.2021

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2021-10-23
Godzina: 14:00

Zapraszamy na WIRE-ART jednorazowe warsztaty artystyczne dla dzieci 7-10 lat, które odbywają się w ramach cyklu ABECADŁO ROZWOJU.
Warsztaty odbędą się 23 października 2021 (sobota) w godzinach 14.00-16.00 w pracowni MOKiS.
Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie (poniżej) i opłata 15 złotych.

wire-art plakat

Informacja o warsztatach

Wire-art to technika kryjąca w sobie niezwykły potencjał twórczy. Drewienko z lasu, pożółkła kartka z książki, stara mapa, nuty i odrobina wyobraźni pozwoli najmłodszym na wyczarowanie niezwykłego świata.

Opłata

15 zł, płatne przelewem do 22.10.2021 r. na konto MOKiS.

Płatności prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu wpisania na listę uczestników przez pracownika MOKiS.

Zapisy

Po wysłaniu formularza, prosimy o poczekanie na odpowiedź pracownika MOKIS.

Kategoria: Kultura
Data: 2021-10-23
Godzina: 19:00

Zapraszamy 23 października 2021 (sobota) o godz. 19.00 na spektakl "Babski przekręt".
Bilety w cenie 50 zł* do nabycia w serwisie Bilety24.pl od 1.10.2021 (*do biletów sprzedawanych online doliczana jest prowizja dla operatora 3 zł).

plakat spektakl Babski Przekręt

Spektakl "Babski Przekręt"

Włoski biznesmen i wielki patriota Luigi Caruso czyni starania, żeby odzyskać od Francuzów bezcenny obraz Mona Lizy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, będzie wystawiany w Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę w Polsce, chcąc przechwycić obraz. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety... Monika, która właśnie wyszła z więzienia po warunkowym zwolnieniu. Cztery lata odsiadki nauczyły ją tego, że nie warto ufać mężczyznom. Karla jest tajną agentką włoskiego wywiadu, która żyje poza systemem jako bezdomna na ulicach Warszawy. Natalia jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą zdegradowano w muzealnej pracy do roli tabliczki informacyjnej. Anna jest byłą policjantką, którą wyrzucono z pracy w wyniku fałszywego donosu. Wszystkie są wściekłe i zdeterminowane, żeby dokonać kradzieży i zarobić 100 milionów dolarów, żeby zmienić swoje warunki życiowe i odegrać się na ludziach, którzy je skrzywdzili. Czy im się to uda? Czy znajdą wspólny język przy takiej różnicy charakterów? Czy otrzymają obiecane 100 milionów dolarów? I co zamierzają zrobić z tak niewyobrażalną i niedorzeczną sumą pieniędzy?

Obsada wymiennie: 

Olga Borys, Joanna Chułek, Matylda Damięcka, Ewa Kuklińska, Alicja Kwiatkowska, Małgorzata Lewińska, Laura Samojłowicz, Agata Załęcka.

do góry