• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 21.05.2022

Miejsce: Oleśnicki Jarmark Wspaniałości/Rynek miejski w Oleśnicy
Kategoria: Biblioteka
Data: 2022-05-21
Godzina: 09:00

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na pierwszą w tym roku plenerową Giełdę Książki!!!

Wiosenna aura dopisuje więc już 21 i 22 maja spotkacie nas na rynku miejskim podczas Oleśnickiego Jarmarku Wspaniałości! Znajdziecie nas tradycyjnie w naszym bibliotecznym namiocie przy pomniku Nike.

Polecamy szeroki wybór literatury dla każdego wymagającego i poszukującego Czytelnika. Na giełdzie znajdą Państwo literaturę piękną, poezję, kryminał, sensację, literaturę popularnonaukową, a dla dzieci oczywiście bajki.

Zapraszamy 21 i 22 maja na Oleśnicki Jarmark Wspaniałości, w godzinach 9.00-17.00. U nas każdy znajdzie coś ciekawego!

Miejsce: Oleśnica, Plac Zwycięstwa
Kategoria: Miasto
Data: 2022-05-21
Godzina: 11:00

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach w Polsce. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega.

Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).Poza piknikami w 70 miejscowościach MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne. Również tam będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.  

• Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór - nie musi być skoszarowany. 

• Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. 

• Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Kategoria: Miasto
Data: 2022-05-21 - 2022-05-22
Godzina: 9:00-17:00

Już w ten weekend odbędzie się Oleśnicki Jarmark Wspaniałości. Od 9:00 do 17:00 WIDZIMY SIĘ NA RYNKU W OLEŚNICY.
Tylko u nas wspaniali wystawcy, którzy tworzą z wielką pasją Cudowna atmosfera zabawy dla najmłodszych!

Dużo nowych wystawców, którzy chcą pokazać swoje prace. BĘDZIE PIĘKNIE I SMACZNIE! Regionalne piwa oraz wino Eko. OSOBY KOCHAJĄCE KSIĄŻKI będą mogły poszperać na stoisku Biblioteka w Oleśnicy. Imprezę będzie prowadzić najlepszy konferansjer Bartłomiej Showman Kowalczyk.

do góry