• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 28.05.2022

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2022-05-28
Godzina: 18:00

Zapraszamy 28 maja (sobota) o godzinie 18.00 do Galerii MOKiS na wernisaż wystawy malarstwa ,,Nie bój się koloru" autorstwa Bartosza Rycharda.

 

plakat

INFORMACJE O ARTYŚCIE

Bartosz Rychard urodzony w 1980 roku, prowadzi działalność artystyczną przez niemal połowę swojego życia. Ukończone studia techniczne, powodowały, że pracę twórczą traktował z początku jako hobby. Wiedza zdobyta doświadczalnie została przez niego ugruntowana na studiach na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknym im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jego prace zdobią zarówno przestrzenie prywatne jak i obiekty użyteczności publicznej. Najlepiej odnajduje się w malarstwie abstrakcyjnym, które jego zdaniem jest nienarzucające się i pozostawiające odbiorcy duże pole do wyobraźni.

INFORMACJE O WYSTAWIE

Prezentowana wystawa jest rozszerzeniem grudniowej ekspozycji wystawianej w Galerii Małgosia znajdującej się przy wrocławskim rynku.  Ma ona na celu pokazanie przełamaniu strachu autora prac, przed użyciem wyraźnego i rzucającego się w oczy koloru, który do tej pory był regularnie odrzucany. Kierując się chęcią wyjścia ze świata szarości i zgaszenia Rychard stworzył obrazy w większości monochromatyczne, w których można znaleźć dominanty kolorystyczne oraz barwy, które wcześniej nie były przez niego akceptowane. Swoimi pracami autor chce wywołać u odbiorcy poczucie ciepła i komfortu bez względu na technikę, w której je wykonał.

do góry