• język migowy
 • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 11.03.2023

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-11
Godzina: 14:30

Zapraszamy do udziału w Kiermaszu Rękodzieła, który odbędzie sie z okazji Dnia Kobiet w dniu 11.03.2023 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

plakat kirmasz

 

plakat

 

Z okazji Dnia Kobiet w Oleśnicy zapraszamy serdecznie - zwłaszcza Panie - na Kiermasz Rękodzieła.

11 marca 2023 w godzinach 14.30-18.00 w Sali widowiskowej MOKiS będzie można spotkać lokalne artystki i rękodzielniczki:

 • Cudnie przeplatane
 • Flores - pracownia artystyczna
 • JARO Zuzanna Jaroszewic
 • KAYKO
 • Manufaktura Mydlarnia KAMEA
 • Mix cudow Asi
 • Pochmurna Pani
 • Z Koszuli Męża
 • Zołza tworzy - pracownia artystyczna

Na kiermaszowych stoiskach będziecie mogły/li zakupić takie cudeńka jak:

 • biżuterię
 • mydła
 • świeczki i zestawy prezentowe
 • kartki i stroiki
 • szydełkowe wyroby
 • makramy
 • czapki i opaski
 • nerki i worki
 • i wiele innych pięknych, ręcznie robionych przedmiotów - wspaniałych na prezent dla ukochanej kobiety, przyjaciółki, siostry, mamy, sąsiadki i dla SIEBIE samej!

Szczegółowe opisy stoisk będziemy umieszczać w naszym wydarzeniu:

Dzień Kobiet w Oleśnicy - Kiermasz Rękodzieła

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja
Kategoria: Biblioteka
Data: 2023-03-11
Godzina: 17:00

Wszystkie kolory świata.

Po dwuletniej przerwie ponownie zapraszamy na Noc Kobiet. To już jedenaste spotkanie, które tradycyjnie odbędzie się w Bibliotece. Miejscu przyjaznym, gościnnym i pełnym inspiracji.

Noc Kobiet to świat postrzegany oczami kobiet. Mądrych, zdolnych, niebanalnych.

Relaks i spokój, rozmowy i wsparcie, dobre jedzenie i przepyszna zabawa, miły nastrój i niepowtarzalny klimat. To właśnie jest Noc Kobiet.

Jak co roku, nasze pidżamowe party to literatura, kultura, sztuka, rady i porady. To okazja do poznawania nowych ludzi, dzielenia się swoja wiedzą.

Nasze motto. Jestem silna siłą kobiet, które znam.

W tym roku nasza noc nabrała kolorów, które idealnie pasują do naszego spotkania.

Drogie Panie ubieramy pidżamy lub strój sportowy. Przydadzą się wygodne papcie.

W tym roku zapomnijcie o sukienkach. Stawiamy na luz i swobodę.

Jak zawsze jest to impreza składkowa. Mile widziane domowe menu, słodkości i napoje.

Drogie Panie, poszalejcie z kolorami. One na pewno dodadzą nam siły i pewności siebie. Do zobaczenia w Bibliotece.

11 marca 2023, godzina 17.00 - 24.00, Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja/ul. M. Reja 10

W programie:

 • Karolina Czerska „Wszystkie barwy kina"
 • Anna Jach „Lalki motanki”
 • Małgorzata Żółtaszek „Jak dodawać sobie mocy, a nie przemocy”
 • Katarzyna Klimkiewicz „Złoto w słoiku” Pasieka Gutek
 • Dorota Czerska "Porozmawiajmy o poezji"
 • Ewa Szelerska „O pielęgnacji, nowych zabiegach i nowinkach kosmetycznych”
 • Sylwia Żurkiewicz - TRE

Stoiska:

 • Katarzyna Klimkiewicz - Pasieka Gutek
 • Joanna Muzyka - biżuteria artystyczna
Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-11
Godzina: 17:00

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i spotkanie autorskie z Krzysztofem Polaczenko, które odbędzie się 11.03.2023 o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

 

Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszej książce autora oraz towarzyszącej wydarzeniu  wystawie malarstwa surrealistycznego. Całość wzbogaci muzyka i prezentacje multimedialne.

 

plakat

 

Krzysztof Polaczenko

Urodził się 15 stycznia 1987 r. w Świdnicy. Z wykształcenia technik organizacji reklamy. Od ponad dwudziestu lat zajmuje malarstwem, muzyką i pisaniem. Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich, wystawach indywidualnych, zbiorowych i przedaukcyjnych.

Tematykę swoich prac malarskich czerpie bezpośrednio z obserwacji otaczającego nas świata, przedstawiając rzeczywistość w sposób surrealistyczny. Wielokrotnie łączy ze sobą kilka różnych technik plastycznych w jednej pracy. Kładzie ogromny nacisk na dopracowanie detali i długą trwałość prac. Jego obrazy znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

Pierwsze malarskie kroki stawiał na zajęciach u pana Roberta Kukli, świdnickiego malarza, scenografa, grafika i twórcy street art. Kolejne szlify zdobywał w studium grafiki reklamowej u pani Renaty Rychlickiej-Benyamin, artystki tworzącej grafiki warsztatowe, malarstwo i rysunek.

We wrześniu 2018 roku na międzynarodowym kanale George Takei został opublikowany film “Malując własny lęk”, prezentujący powstawanie obrazu “Przerwa na lunch”. Film osiągnął ponad 1.2 mln wyświetleń. Jego malarstwo zostało zaprezentowane między innymi w albumach „Malarstwo Polskie 2019” i „100 obrazów na stulecie niepodległości”.

W 2010 roku założył jednoosobowy projekt muzyczny horiso, w którym sam gra na wszystkich instrumentach (gitara, trąbka, klawisze), a także okazjonalnie śpiewa. Muzyka projektu została pobrana ponad 60 000 razy, a poszczególne albumy zebrały świetne recenzje w zagranicznych, internetowych radiach i blogach.

Tematykę swoich prac literackich również czerpie bezpośrednio z obserwacji otaczającego nas świata. W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść pt. „Wanna” wydana przez wydawnictwo GSMA. Eksperymentalna forma i kontrowersyjna tematyka książki często wywoływała burzliwe dyskusje podczas spotkań autorskich. Czytelnicy docenili lekkie pióro oraz trafne spostrzeżenia młodego autora.

Od 2021 gitarzysta w crossoverowym projekcie muzycznym RAF - sobą do końca (rap/metal).

Tworzenie pomaga znosić upływający czas, daje złudzenie dobrze spożytkowanej chwili, choć zwykle cenniejszy okazuje się błogi sen czy święty spokój, bo terapeutyczny aspekt ucieka osmolonym kominem próżnej ambicji, drapiąc gardła na ziemi i chmury nad miastem.

 

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-11
Godzina: 18:00

Zapraszamy 11 marca 2023 roku o godzinie 18.00 do sali widowiskowej MOKiS na koncert z okazji Dnia Kobiet - Przeboje Krzysztofa Krawczyka.
Bilety w cenie 60*zł do nabycia w serwisie Bilety24.pl od 01.02.2023 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24.pl doliczana jest prowizja dla operatora +5 zł).

plakat

Kup Bilet

Bilety 60*zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 01.02.2023 r. Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +5 zł.

MIROSŁAW DEREDAS

posiada niesamowity talent wokalny. W trakcie przygody z muzyką śpiewał różnorodne kompozycje od popu poprzez swing, soul, rock’n’roll, country, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, muzykę cygańską i biesiadną. Ze względu na swój repertuar przedstawiany jest na koncertach jako Polski Elvis Presley.
Niezmiennie od wielu lat wszystkie koncerty Mirka zarówno kameralne występy, duże recitale czy wielkie plenerowe spektakle wzbudzają niesamowite emocje widzów. Występując na scenie widać różne reakcje ludzi. Bawią się, śpiewają teksty piosenek, tańczą albo ocierają łzy wzruszenia kiedy przebój sprzed lat przypomina rodzinny dom, dzieciństwo, lata młodości i inne sceny z życia.
Koncert składa się niemal wyłącznie z samych wielkich przebojów Krzysztofa Krawczyka. Od najstarszych do najnowszych. Publiczność usłyszy ballady, utwory dynamiczne, bardziej refleksyjne i z przesłaniem. Od kultowego Rysunku na szkle, poprzez piosenki Gdy nam śpiewał Elvis Presley, Pamiętam Ciebie z tamtych lat i inne. Recital kończy się przejmującymi wersjami utworów Jak minął dzień oraz Już nie obejrzę się.

 

do góry