• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 03.05.2023

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-05-03
Godzina: 17.00

Zapraszamy 3 maja 2023 o godz. 17.00 na występ Zespołu Pieśni i Tańca JUBILAT ze Świdnicy, który odbędzie się w sali widowiskowej MOKiS. Bezpłatne wejściówki do odbioru w MOKiS od 24.04.2023.

 

plakat

Zespół Pieśni i Tańca “JUBILAT”

Założony w 1975 roku w Świdnicy. Powstał dzięki inicjatywie Alfreda Galanta, dyrektora Świdnickiej Fabryki Wagonów oraz władz miasta. Początkowo działał jako amatorski zespół przyzakładowy. W 1981 patronat nad “Jubilatem”, który trwa aż do dnia dzisiejszego przejął Świdnicki Ośrodek Kultury.

“Jubilat” nieustannie uczestniczy w licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Prezentował się niezliczoną liczbę razy na festiwalach oraz trasach koncertowych. Został wyróżniony wieloma dyplomami oraz gratulacjami od Ministerstwa Kultury i Sztuki, zarówno władz regionalnych i samorządów miejskich jak i oświaty.

“Jubilat” podbił serca publiczność nie tylko w Polsce. Gościł w krajach sąsiedzkich w Niemczech oraz w Czechach ale także we Włoszech, w Austrii, Korei,Indiach, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Wielkiej Brytanii, Litwie, Macedonii, Portugalii, Danii, Sardynii, Grecji,Belgii,Holandii,Indiach,  Słowacji,Francji,Węgrzech oraz na Cyprze. Występy zespołu zawsze spotykają się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiczności.

Wybitny poziom artystyczny zespołu został osiągnięty dzięki zaangażowaniu członków zespołu, ale także dzięki profesjonalnemu wkładowi choreografów oraz instruktorów: Lubomira Szmida, obecnego dyrektora artystycznego (od 1985) oraz choreografa Anny Trzeciak asystenta choreografa.

do góry