• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 02.09.2023

Kategoria: Kultura
Data: 2023-09-02 - 2023-09-03
Godzina: 12:00

Ośrodek ,,Pamięć i Przyszłość" oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zapraszają 2-3 września do Rynku, gdzie odbędzie się plenerowa wystawa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region”, która zwiedzających przeniesie w czasie i przeżyją oni niezapomnianą przygodę. Dzięki wystawie będzie można poczuć się jak w dolnośląskim miasteczku z czasów drugiej połowy XX wieku - m.in. zobaczyć, jak wyglądała nauka w szkole, co można było kupić w sklepie, a także jak podróżowało się słynnym autobusem „Ogórkiem". Scenografia nawiązuje do ekspozycji o powojennej historii Wrocławia w Centrum Historii Zajezdnia.

zajezdnia

Zapraszamy do podróży w czasie!


Wystawa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” to niezapomniana podróż w czasie na Dolny Śląsk drugiej połowy XX wieku.

Do odkrycia tajemnice sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy nauka w szkole wyglądała zupełnie inaczej, zakupy w sklepie były prawdziwym wyzwaniem, a podróżowanie słynnym „Ogórkiem” - przygodą.

Zwiedzający przeniosą się do dolnośląskiego miasteczka z lat PRL. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wyglądało wtedy życie, poznać dolnośląskie historie, a także radości i wyzwania, z jakimi mierzyli się ówcześni mieszkańcy tego regionu.

Zwiedzanie tej ekspozycji to świetna zabawa dla całej rodziny, a także szansa na zgłębienie najnowszej historii Dolnego Śląska.

W ramach wystawy odbędą się konkursy, warsztaty oraz gry dla najmłodszych.
Scenograficzna wystawa plenerowa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” nawiązuje do ekspozycji „Wrocław 1945-2016” dotyczącej powojennej historii stolicy Dolnego Śląska w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-09-02
Godzina: 17:00

 

Mavka i strażnicy lasu

animowany, familijny

Seans

  • 01.09.2023, godz. 17.00
  • 02.09.2023, godz. 17.00

Kup Bilet

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

 

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-09-02
Godzina: 19:00

Porady na zdrady 2

komedia

Seans

  • 01.09.2023, godz. 19.00
  • 02.09.2023, godz. 19.00

Kup Bilet

Bilety 19 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 28.08.2023 r. Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Poradnia dla kobiet ze złamanymi sercami działa na pełnych obrotach. W miejsce Maćka, który wspólnie ze swoją ukochaną Kaliną udaje się na Hawaje, stanowisko specjalisty od problemów w związkach przejmuje jego brat Franek (Antoni Królikowski). Nie podoba się to jego dziewczynie Asi (Karolina Chapko), która nie może znieść widoku pożądliwych damskich spojrzeń skierowanych na faceta jej życia. W imię ratowania miłości Franek postanawia zmienić swoje zainteresowania zawodowe. Z pomocą przychodzi mu Tymek (Tomasz Karolak), który z wielkim sukcesem prowadzi grupę wsparcia „Mściwój” dla zagubionych w życiu facetów. Za jego sprawą Franek wplącze się w aferę, która wywoła u jego ukochanej zazdrość, jakiej jeszcze nie było. Sfrustrowani swoimi partnerkami mężczyźni i rozżalone na swoich partnerów kobiety staną naprzeciw siebie, a finał tej historii zaskoczy wszystkich!

 

do góry