• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 13.04.2024

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja 10/Sala konferencyjna
Kategoria: Biblioteka
Data: 2024-04-13
Godzina: 15:00

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza wielbicieli gier planszowych i gier bitewnych na kolejne spotkanie w ramach „Rejówek w bibliotece”. Widzimy się 13 kwietnia, w sobotę, w sali konferencyjnej biblioteki przy ul. M. Reja 10, by tradycyjnie spędzić wspólnie czas, grając w ulubione planszówki!

Podczas wydarzenia zapraszamy Was do zapoznania się z grami dostępnymi do wypożyczania na co dzień w Bibliotece „Pod Sową”. Zachęcamy także do przynoszenia na „Rejówki” swoich ulubionych tytułów do rozegrania z innymi uczestnikami spotkania.

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS
Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-13
Godzina: 16:00

Zapraszamy 13 kwietnia 2024 o godzinie 16.00 na spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów ze  Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki pt. "Leśne przygody Tymoteusza". Bilety w cenie 25*zł w sprzedaży od 01.03.2024 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł).

Plakat informacyjny

Kup Bilet

Bilety w cenie 25*zł do nabycia w systemie Bilety24.pl od 01.03.2024 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł).

O spektaklu

„Leśne Przygody Tymoteusza” - ulubieniec dziecięcej widowni, wymyślony przed laty przez Jana Wilkowskiego, sympatyczny miś Tymoteusz i jego przygody bardzo przypadają do gustu młodym widzom. Tym razem wybierzemy się z Tymoteuszem na grzybobranie do lasu, gdzie na naszego bohatera czeka wiele niespodzianek. Oczywiście w przedstawieniu nie może zabraknąć chytrego lisa w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź. Literacka i teatralna atrakcyjność historii o Tymoteuszu, połączona z łagodną dawką dydaktyzmu, plastyka odpowiadająca dziecięcej wrażliwości powodują, że spektakl jest ciepło odbierany i niezwykle lubiany.

do góry