• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 14.04.2024

Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-14
Godzina: 16:00

EMMA I CZARNY JAGUAR

film familijny

Seanse

  • 12.04.2024 , godz. 16.30
  • 14.04.2024 , godz. 16.00

Kup Bilet

Bilety - 19 zł (2D) do kupienia w systemie on-line Bilety24.pl od 08.04.2024. Do ceny biletów doliczana jest prowizja dla operatora (filmy 2D-1 zł). Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

W przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła znajomość dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach

Miejsce: Kino MOKiS
Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-14
Godzina: 18:00

BIAŁA ODWAGA

film wojenny, dramat

Seanse

  • 12.04.2024 , godz. 18.30
  • 14.04.2024 , godz. 18.00

Kup Bilet

Bilety - 19 zł (2D) do kupienia w systemie on-line Bilety24.pl od 08.04.2024. Do ceny biletów doliczana jest prowizja dla operatora (filmy 2D-1 zł). Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Miłość, zdrada i poświęcenie w historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

W głównych rolach Filip Pławiak, Jakub Gierszał, Sandra Drzymalska, Julian Świeżewski, Wiktoria Gorodecka, Adam Woronowicz

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

Miejsce: Kościół pw. Świętej Trójcy
Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-14
Godzina: 19.00

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia o godz. 19:00, w kościele Świętej Trójcy odbędzie się wyjątkowy koncert "Muzyka sakralna Rzeczpospolitej Obojga Narodów". Wypełnią go utwory polskich kompozytorów z czasów I Rzeczypospolitej. Podczas koncertu zabrzmią dzieła Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego, Jacka Różyckiego, Kaspara Fӧrstera, Jana Podbielskiego i Antoniego Milwida.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Plakat informacyjny

Koncert "Muzyka sakralna Rzeczpospolitej Obojga Narodów"

Podczas koncertu zabrzmią dzieła Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego, Jacka Różyckiego, Kaspara Fӧrstera, Jana Podbielskiego i Antoniego Milwida.

Usłyszymy je pod dyrekcją Maestro Andrzeja Kosendiaka w wykonaniu zespołu Wrocław Baroque Ensemble, działającego w ramach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, który jest wielokrotnym laureatem nagrody Fryderyk w kategorii Muzyka dawna. 

Wykonawcy:

Andrzej Kosendiak – dyrygent

Wrocław Baroque Ensemble:
Aldona Bartnik – sopran
Aleksandra Turalska – sopran
Zbigniew Pilch – I skrzypce
Mikołaj Zgółka – II skrzypce
Julia Karpeta – viola da gamba
Marta Niedźwiecka – pozytyw

Program:

Kaspar Förster jr Dulcis amor Jesu
Antoni Milwid Semper mi Jesu
Kaspar Förster jr Redemptor Deus
Jan Podbielski Preludium d-moll
Stanisław Sylwester Szarzyński Veni Sancte Spiritus
Kaspar Förster jr Sonata F-dur „La Sidon” 
Stanisław Sylwester Szarzyński Jesu spes mea
Kaspar Förster jr O dulcis Jesu
Jacek Różycki Aeterna Christi munera
Kaspar Förster jr Celebrammus te Jehova

do góry