• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 21.04.2024

Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-21
Godzina: 10:00

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na warsztaty gitarowe "Rekordowa Rozgrzewka z Leszkiem Cichońskim", przygotowujące do bicia Gitarowego Rekordu Świata 1.05.2024 na Wrocławskim Rynku. Warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2024 w sali widowiskowej MOKiS w godzinach 10.00-13.00. Na zajęcia obowiązują zapisy wyłącznie przez formularz internetowy.

Plakat informacyjny

Warsztaty gitarowe - "Rekordowa Rozgrzewka z Leszkiem Cichońskim"

Przygotuj się do rekordowej rozgrzewki z renomowanym muzykiem Leszkiem Cichońskim, która poprowadzi Cię do osiągnięcia szczytowej formy przed Gitarowym Rekordem Świata, planowanym na 1.05.2024 na Wrocławskim Rynku.

Termin: 21.04.2024, godz. 10.00-13.00
Miejsce: sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Opłata: 100* zł, płatna przelewem przed zajęciami na konto MOKiS (*50 zł dla posiadaczy Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny) po otrzymaniu maila potwierdzającego udział w warsztatach.
Prowadzący: Leszek Cichoński

Leszek Cichoński

Pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa. Od 2003 r. tysiące gitarzystów gra co roku we Wrocławiu „Hey Joe” Jimi’ego Hendrixa. Aktualny rekord z 2022 roku to 7676 gitary!
Grał na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. w Narooma w Australii i Monterey Bay Blues Festival w Californii. Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak: Steve Morse (Deep Purple), Jennifer Batten i Steve Vai. Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Styczyńskim, Tomaszem Szukalskim oraz amerykańskimi bluesmanami: Carlos Johnson, Stan Skibby, John „Broadway” Tucker. Cztery ostatnie płyty Leszka Cichońskiego miały nominacje do prestiżowej Nagrody Fryderyków. W roku 2017 został odznaczony medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem „Zasłużony dla Miasta Wrocławia”.

Nie znaleziono formularza.
Nie znaleziono formularza.
Miejsce: Kino MOKiS
Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-21
Godzina: 16:00

ZA DUŻY NA BAJKI 2

film familijny

Seanse

  • 19.04.2024 , godz. 16.30
  • 21.04.2024 , godz. 16.00

Kup Bilet

Bilety - 19 zł (2D) do kupienia w systemie on-line Bilety24.pl od 15.04.2024. Do ceny biletów doliczana jest prowizja dla operatora (filmy 2D-1 zł). Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Mocno wyczekiwany film w reżyserii Kristoffera Rusa ponownie opowie o ważnych zarówno dla dzieci, jak i rodziców kwestiach, jednocześnie bawiąc i wzruszając przy tym do łez. W obsadzie utalentowane, znane z części pierwszej, młodzieżowe trio: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska i Patryk Siemek. Na ekranie towarzyszą im Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski oraz Grzegorz Małecki. „Za duży na bajki 2” to wciągająca, pełna humoru opowieść dla całej rodziny o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą.

Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Kategoria: Kultura
Data: 2024-04-21
Godzina: 18:00

MIŁOŚĆ BEZ OSTRZEŻENIA

komedia romantyczna

Seanse

  • 19.04.2024 , godz. 18.30
  • 21.04.2024 , godz. 18.00

Kup Bilet

Bilety - 19 zł (2D) do kupienia w systemie on-line Bilety24.pl od 15.04.2024. Do ceny biletów doliczana jest prowizja dla operatora (filmy 2D-1 zł). Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Anne Hathaway, Peter Dinklage, Joanna Kulig, Marisa Tomei i Brian d’Arcy James w błyskotliwej komedii romantycznej o wszystkich odcieniach miłości, która rozgrywa się w magicznej scenerii tętniącego życiem Nowego Jorku.

Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

do góry